Nowości z Google I/O trafiają do Zdjęć Google: nowe opcje udostępniania

Nowości z Google I/O trafiają do Zdjęć Google: nowe opcje udostępniania

Nowości z Google I/O trafiają do Zdjęć Google: nowe opcje udostępniania
30.06.2017 13:24

Zapowiedziane na tegorocznej konferencji I/O nowości w Zdjęciach Google zaczynają trafiać do stabilnego wydania aplikacji. Wraz z nową aktualizacją wprowadzane są współdzielone biblioteki i funkcja sugerowanych udostępnień.

Aplikacja staje się bardziej społecznościowa, umożliwiając wygodną metodę dzielenia się zdjęciami ze znajomymi. Opcja współdzielonych bibliotek dodaje możliwość wyboru osób i automatyczne udostępnienie im zdjęć, także później dodawanych. Możemy wybrać całą bibliotekę, poszczególne zdjęcia czy zdjęcia z konkretną osobą, które zostaną wybrane przez algorytmy Google. Udostępnić możemy także zdjęcia z wybranego okresu, np. wybierając dzień urodzin naszego dziecka w celu pokazania zdjęć z imprezy urodzinowej.

Założeniem wspomnianej funkcji jest uproszczenie dzielenia się zdjęciami. Osoba z którą się podzielimy może wybrać zdjęcia do zapisania w swojej bibliotece. Odbiorca także może skorzystać z algorytmów Google, które pozwolą chociażby na wyświetlenie i późniejsze zapisanie zdjęć z konkretną osobą.

Inną nową funkcją są sugerowane udostępnienia. Jak najbardziej może ona wzbudzać obawy o prywatność, ale przecież wrzucając zdjęcia do usługi Google i tak dajemy je do zbadania algorytmom. Funkcja potrafi rozpoznać znaczący moment na zdjęciach, przykładowo grilla czy wesele, wybrać właściwe zdjęcia, a potem zasugerować osoby, które prawdopodobnie chciałyby zobaczyć te zdjęcia. Do wybrania osób zostanie wykorzystane rozpoznawanie twarzy, a ci odbiorcy jeśli także korzystają ze Zdjęć Google, zostaną poproszeni o dodawanie własnych zdjęć do danego wydarzenia.

Aplikacja Zdjęcia Google stała się jeszcze wygodniejsza i może przyciągnąć jeszcze więcej użytkowników, którzy zaakceptują podejście Google do prywatności. Warto zaznaczyć, że aplikacja z Google Play została pobrana już ponad 1 mld razy i jest najpopularniejszą aplikacją do katalogowania i udostępniania zdjęć na Androida w naszej bazie. Aplikację w wersji na Androida znajdziecie w naszej bazie. Dostępna jest także edycja na iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)