r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aktualizacja do Windows 10 Mobile trafi na pierwsze urządzenia w grudniu

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Wczoraj miała miejsce konferencja Microsoftu, na której pokazano wiele nowych urządzeń. Wśród nich znajdziemy nowe Lumie z najwyższej półki. Już niebawem trafią one do sklepów, będą pierwszymi urządzeniami z mobilną wersję Windows 10. Co z aktualizacją dla dotychczas sprzedawanych urządzeń? Pojawi się ona już niebawem, choć nie każdego ucieszy w takim samym stopniu.

Nowe modele smartfonów, jakimi są Lumia 950 i 950 XL zrobiły wrażenie na wielu użytkownikach. Rynek od dłuższego czasu czekał na wydajne urządzenia z mobilnym Windowsem, klienci nie mieli natomiast zbyt dużego wyboru. Nie każdy jest jednak zainteresowany wymianą sprzętu na zupełnie nowy – aktualizacje na tej platformie nie przypominają tych, jakie możemy zaobserwować (a zasadzie często wprost przeciwnie, nie możemy zaobserwować) na Androidzie. Windows 10 trafi natomiast do aktualnie używanych i wciąż sprzedawanych urządzeń, skorzystają z niego nawet te osoby, które zdecydowały się na Windows Phone wiele miesięcy temu.

Rąbka tajemnicy korporacja uchyliła na łamach Facebooka. Oficjalna wypowiedź informuje o tym, że aktualizacja do mobilnej odsłony Windows 10 zostanie wydana jeszcze w tym roku, w grudniu. To właśnie wtedy najnowszy system trafi do pierwszych urządzeń, choć jak na razie nie wiadomo, które będą pierwsze w kolejce. Jak do tej pory można było jedynie spekulować na temat daty premiery, wiele wskazywało jednak na późną jesień lub początek jesieni – Microsoft już kilka razy publikował nowe wersje swojego oprogramowania w takim właśnie okresie, a poza tym najprawdopodobniej w listopadzie pojawi się duża aktualizacja dla desktopowej wersji Windows 10 oznaczona kodowo jako Threshold Wave 2. Nowości od Microsoftu zapewne więc do końca roku nam nie zabraknie.

r   e   k   l   a   m   a

Oczywiście proces aktualizacji mogą nieco opóźnić operatorzy komórkowi, a dodatkowo nie wszyscy otrzymają te same nowości. Sam mobilny Windows 10 jest według niektórych osób opóźniony, nie zadebiutował tak jak wersja desktopowa w lipcu. Te dodatkowe miesiące mogą być jednak dla użytkowników kluczowe, istnieje bowiem nadzieja, że dzięki nim system będzie bardziej dopracowany i nawiąże realną walkę z najnowszymi wydaniami iOS i Androida. Czy tak będzie w istocie, przekonamy się już za dwa miesiące i na podstawie opinii osób, które z niego skorzystają.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.