Windows 10 1903 – aktualizacja majowa dostępna do pobrania

Windows 10 1903 – aktualizacja majowa dostępna do pobrania

Aktualizacja majowa i jej odświeżone menu Start / Fot. Dobreprogramy (Oskar Ziomek)
Aktualizacja majowa i jej odświeżone menu Start / Fot. Dobreprogramy (Oskar Ziomek)
Piotr Urbaniak
21.05.2019 22:36, aktualizacja: 14.01.2020 18:13

Microsoft ogłosił, że majowa aktualizacja Windowsa 10, numer 1903, jest już dostępna do pobrania dla wybranych użytkowników za pomocą usługi Windows Update.

Aktualizacja z maja 2019 r., która wprowadza m.in. funkcję Windows Sanbox i nowy jasny motyw, jest gotowa do wydania, ale Microsoft zamierza wprowadzać ją stopniowo. Jak stwierdzono, w firmie chcą się upewnić, że wszystko działa jak należy, a ewentualne problemy nie wpłyną na większą liczbę urządzeń w danym momencie.

– Przeprowadzimy kontrolowane i ostrożne podejście, co pozwoli nam [na bieżąco] sprawdzać status urządzeń, podczas gdy dostępność [aktualizacji] w Windows Update będzie rosła – wyjaśnił John Cable, dyrektor ds. zarządzania programem, obsługą i dostawami systemu Windows, cytowany przez serwis "Softpedia".

Jednymi z najbardziej widocznych nowości w 1903 są jasny motyw menu Start i zmodyfikowany wygląd domyślnej tapety
Jednymi z najbardziej widocznych nowości w 1903 są jasny motyw menu Start i zmodyfikowany wygląd domyślnej tapety

Od dzisiaj każdy użytkownik może zacząć regularnie sprawdzać Windows Update pod kątem pojawienia się aktualizacji 1903 dla niego.

Stopniowo, a zarazem tylko ręcznie

Przy czym w istocie rzeczy każdy zainteresowany update'm wręcz musi samodzielnie kontrolować sytuację. Aktualizacja majowa nie zainstaluje się automatycznie. To kolejny pierwiastek wspomnianej ostrożności producenta.

– Pobranie i instalacja mogą jeszcze nie być możliwe na [konkretnym] urządzeniu, ponieważ ograniczamy dostępność, monitorując dane i informacje zwrotne – nadmienia Cable.

Dopiero w przyszłym miesiącu Microsoft planuje wymusić aktualizację majową 1903, ale tyczy się to tylko urządzeń z systemem z Windows 10 1803. Ta wersja, wydana 10 kwietnia 2018 r., wielkimi krokami zbliża się do końca wsparcia.

Windows 10 1903 – jest i działa
Windows 10 1903 – jest i działa

– Rozpoczniemy aktualizację urządzeń z aktualizacją z kwietnia 2018 r. i wcześniejszymi wersjami systemu Windows, abyśmy mogli nadal te urządzenia wspierać i dostarczać im najnowsze zabezpieczenia i funkcje – tłumaczy Cable. I wyjaśnia: "Rozpoczniemy proces wdrażania oparty na uczeniu maszynowym na kilka miesięcy przed datą zamknięcia usługi, aby zapewnić odpowiednią ilość czasu do przeprowadzenia sprawnej aktualizacji".

Tym razem, po wtopie z aktualizacją październikową, Microsoft obiecuje dopilnować wszystkiego, co związane z przejściem na kolejną wersję. Obiecuje też publicznie raportować wszystkie błędy. Oznacza to jednak, że cały update zostanie bardziej rozwleczony w czasie.

Warto pamiętać: Zawsze możesz ręcznie pobrać Majową aktualizację Windows 10 i wgrać najnowszy update już teraz, bez wyczekiwania na Windows Update.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (172)