Dlaczego Lubuntu przyjąłem z otwartymi rękami na moim drugim komputerze?

Na początku chciałbym ogłosić że powróciłem po krótkiej przerwie. Elementary OS odszedł na zawsze, ponieważ emulowane programy z Windows miały problem na tej dystrybucji.

Dlaczego Lubuntu?

LXDE w porównaniu do do środowiska graficznego dystrybucji Elementary OS nie ma problemu ze starszym sprzętem.
Google Chrome, do którego powróciłem działa sprawnie. System został zoptymalizowany. Na dwuletnim laptopie, na którym ten post piszę Lubuntu śmiga, a na starym sprzęcie działa jakbym zainstalował Windows XP, z którego zrezygnowałem.
LXDE jest moim ulubionym środowiskiem graficznym. Trochę wygląda jak XP

Po instalacji

Pierwszą rzeczą, którą musiałem zrobić to naprawienie problemu braku dźwięku. Niestety podczas pracy z komputerem muszę słuchać muzyki, a radio odpada. Niestety dostaje skrętu kiszek na "Wielka Kumulacja" lub katowanie jednego tego samego utworu. Wpisałem komendę sudo apt-get install pavucontrol i po restarcie systemu miałem dźwięk. Potem instalacja aktualizacji oraz oprogramowania.

Lubuntu, a sprzęt- Czy mi coś nie działa tam?

Z Hardware działa wszystko łącznie ze starym skanerem. Wiadomo czym bardziej egzotyczny sprzęt to tym bardziej trzeba z nim walczyć. AiO od HP, która została podłączona pod sieć WiFi w moim domu nie buntuje się z Ubuntu. Jedynie mogę przywalić się do dźwięku mono z karty dźwiękowej Sound Blaster.

Czy Lubuntu pozostanie?-Słowem podsumowania

Lubuntu zostanie, ponieważ znalazłem złoty środek pomiędzy Windowsem, a Linuksem przy pomocy tej dystrybucji. Lubuntu polecam dla użytkowników Windows XP, ponieważ jest wspierany przez pięć lat w przypadku wydań LTS, a kolejne wychodzi za niedługo. Laptopy, które mają zainstalowane ten system dłużej pracują na ogniwie. Zostaje do czasu, kiedy złożę lub kupię jakiś komputer.

Zapraszam do komentowania ,zwracania uwag i polubienia mojego fanpage na FB!
P.S Zdjęcia są symulacją, ponieważ mój komputer ostatnio ma problemy i nie mogłem skopiować zrzutów ekranów.

Jestem również na innych social mediach

Instagram: @albatroszippa

Snapchat: