Internet w telefonie za darmo – o Buckshee słów kilka

Ten post dedykuje osobom, od których słyszę "udostępnij internet". W mojej obecnej sytuacji mój pakiet danych jest za duży.Jednak chciałbym pokazać alternatywne źródło internetu. Dziś w tym poście chciałbym przedstawić jak skonfigurować aby za darmo można było przeglądać zasoby internetu.

Jak to skonfigurować?

Usługa Buckshee działa we wszystkimi usługami z wyjątkiem usługi Orange Bezpieczny Internet. Przeważnie wystarczy pobrać aplikację ze Sklepu Play. Jednak jeśli mamy wiekowy telefon z wersją Androida 4.4.4 i kartę Orange to musisz przejść do konfiguracji APN i zamienić z IPv6 na IPv4. Aplikacja jest na tyle intuicyjna, że nie muszę tłumaczyć jej działania. Po kliknięciu, że spełniamy warunki regulaminu mamy internet do czasu, aż nie wyskoczy reklama.

LTE z pakietu kontra LTE z reklam

Moim operatorem jest Plus. Bez szału, lecz mam prawie wszędzie LTE.
Prędkości porównałem przy pomocy aplikacji Speedtest przed uruchomieniem tej usługi i po uruchomieniu. Różnice są małe, ale żadna aplikacja ani żadna strona nie zorientowała się, że korzystam z Buckshee. Snapchat zachował się trochę dziwnie i musiałem poczekać bardzo długo na aktualności z życia znajomych.

Słowem podsumowania

Buckshee polecam dla osób, które nie mają pakietu internetowego, lub ich lejek jest bardzo wolny. Przy pomocy reklam możesz mieć internet za darmo. Kapeczkę będzie wolniejszy od standardowej prędkości, ale dzięki tej aplikacji będziesz mógł normalnie oglądnąć film przy pomocy YouTube. Przygotowując się do postu myślałem, że to jakiś scam. Niestety użytkownicy iOS oraz Windows 10 Mobile nie mają jeszcze w swoich sklepach tej aplikacji. Nie zapłacili mi za to i jest to moje autorskie przedstawienie aplikacji. Zapraszam do komentowania, zwracania uwag.