r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Android 8.1 Oreo pomoże w wyborze publicznej sieci Wi-Fi

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Android 8.1 jest już dostępny, choć oczywiście dla nielicznych. Google wśród nowości umieściło funkcję, która spodoba się przede wszystkim osobom często korzystającym z różnych, publicznych sieci Wi-Fi. Dzięki etykietom informującym o szybkości konkretnej sieci, wybór tej najlepszej stanie się znacznie prostszy.

W publicznym miejscu, skupiającym wiele sklepów czy restauracji, często dostępnych jest kilka sieci Wi-Fi. Różnią się one nie tylko nazwą, ale również oferowaną wydajnością. Wybór tej najlepszej sprowadza się często do przetestowania kilku dostępnych. Proces ten zabiera tylko niepotrzebnie czas i najwidoczniej zauważył to także Google.

Jak informuje Android Police, użytkownicy Androida 8.1 Oreo podczas wyszukiwania dostępnych sieci Wi-Fi, zobaczą etykiety przy otwartych, publicznych sieciach. Przy nazwach pojawia się informacja o prędkości: Slow (0-1 Mb/s), OK (1-5 Mb/s), Fast (5-20 Mb/s) i Very Fast (20 Mb/s i więcej). Na liście podane są wyłącznie tekstowe etykiety, bez informacji o przybliżonych prędkości.

r   e   k   l   a   m   a

Nowa funkcja jest domyślnie aktywna. Jeśli jednak z pewnych powodów użytkownik nie chce z niej korzystać, to w ustawieniach dostępna jest opcja wyłączenia. Google dodaje, że funkcja jest obecnie w fazie wdrażania. Wciąż nie jest dostępna dla wszystkich, ale zmieni się to w ciągu najbliższych tygodni – oczywiście jeśli posiadamy zainstalowanego Androida 8.1 Oreo.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.