r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Android najpopularniejszym systemem mobilnym w USA

Strona główna Aktualności

Rośnie przewaga mobilnego systemu Google nad konkurencją - najnowszy raport Nielsen Wire wskazuje, że udział Androida w rynku smartfonów wynosi już prawie 40%.

Zestawienie Nielsen Wire zostało oparte na danych zbieranych do końca czerwca. Wynika z nich, że obecnie najbardziej popularną wśród Amerykanów platformą mobilną jest Android, z którego korzysta 39% populacji. Jak wygląda podział tych 39% na poszczególnych producentów? Największym dostawcą telefonów z Androidem okazał się HTC z wynikiem 14%, zaraz za nim uplasowała się Motorola z wynikiem 11%, zaś na trzecim miejscu z wynikiem 8% znalazł się Samsung. Pozostali producenci telefonów z systemem Google zdołali opanować jedynie niewielką, bo wynoszącą 6% część rynku.

Drugim najpopularniejszym systemem mobilnym w USA jest obecnie iOS - jego udział w rynku wynosi 28%. Warto jednak zauważyć, że jedynym producentem smartfonów z iOS jest Apple, co czyni go zarazem największym producentem telefonów w USA. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku RIM i produkowanych przez niego telefonów z systemem BlackBerry OS. Te kojarzone z biznesem smartfony są obecnie używane przez 20% Amerykanów.

r   e   k   l   a   m   a

W zestawieniu Nielsen Wire znalazły się także smartfony z systemami Microsoftu - Windows Mobile i Windows Phone 7. Ich udział w rynku nie jest zbyt duży i wynosi 9%, z czego aż 6% jest produkowane przez HTC. Na szarym końcu statystyk znalazły się ex aequo (z wynikiem 2%) Nokia z telefonami bazującymi na Symbianie i HP (dawniej Palm) z urządzeniami wykorzystującymi system WebOS.

Twórcy raportu są zdania, że dynamicznie rozwijający się rynek smartfonów czeka w najbliższym czasie kilka zmian. Na wzrost popularności mogą w szczególności liczyć urządzenia z systemem Windows Phone 7 - głównie dzięki aktualizacji tego systemu o nazwie Mango jak i firmie Nokia, która zdecydowała się dołączyć do grona producentów smartfonów z WP7.
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.