Android za chwilę będzie najpopularniejszym systemem na świecie

Android za chwilę będzie najpopularniejszym systemem na świecie

Android za chwilę będzie najpopularniejszym systemem na świecie
08.03.2017 14:03

Nieczęsto poświęcamy uwagę statystykom dotyczącym popularności systemów operacyjnych czy przeglądarek, głównie ze względu na ich znikomą użyteczność. Szybko zbliżamy się jednak do granicy wyznaczającej koniec pewnej epoki: zebrane przez StatCounter dane sugerują, że Android wkrótce zajmie miejsce Windowsa w rankingu najpopularniejszych systemów operacyjnych.

W opublikowanym raporcie uwzględniono dane użytkowników przeglądających analizowane przez StatCountera strony od lutego 2012 roku do lutego 2017 roku. W badaniach uwzględniono Windowsa, Androida, iOS-a i OS X-a. Dane dotyczą wszystkich klas urządzeń. Aodhan Cullen, szef StatCountera podsumował wyniki stwierdzeniem, że dzisiejsza sytuacja byłaby pięć lat temu nie do pomyślenia.

Obraz

Jak widać na powyższym wykresie, w ciągu połowy ostatniej dekady rzeczywiście zmieniło się wiele. Wykorzystanie Windowsa przez internautów, bez rozróżnienia na wersje, skurczyło się z 82% do 38,6%. Oczywiście Windows pozostaje wiodącym systemem operacyjnym na pecetach, na których korzysta z niego 84,1%.

Nie zmienia to faktu, że udziały Androida wyniosły w lutym 37,4%, zaś biorąc pod uwagę trwającą od pięciu lat tendencję, można liczyć na to, że w ciągu najbliższego roku Android stanie się najpopularniejszym systemem operacyjnym świata. Nie sposób pominąć jeszcze jednej kwestii: iOS i OS X trzymają się od lat mocno i nic nie zapowiada w tej kwestii poważnych zmian.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (129)