Android za chwilę będzie najpopularniejszym systemem na świecie

Strona głównaAndroid za chwilę będzie najpopularniejszym systemem na świecie
08.03.2017 14:03
Android za chwilę będzie najpopularniejszym systemem na świecie

Nieczęsto poświęcamy uwagę statystykom dotyczącym popularności systemów operacyjnych czy przeglądarek, głównie ze względu na ich znikomą użyteczność. Szybko zbliżamy się jednak do granicy wyznaczającej koniec pewnej epoki: zebrane przez StatCounter dane sugerują, że Android wkrótce zajmie miejsce Windowsa w rankingu najpopularniejszych systemów operacyjnych.

bEKnGJyZ

W opublikowanym raporcie uwzględniono dane użytkowników przeglądających analizowane przez StatCountera strony od lutego 2012 roku do lutego 2017 roku. W badaniach uwzględniono Windowsa, Androida, iOS-a i OS X-a. Dane dotyczą wszystkich klas urządzeń. Aodhan Cullen, szef StatCountera podsumował wyniki stwierdzeniem, że dzisiejsza sytuacja byłaby pięć lat temu nie do pomyślenia.

350196436916529089

Jak widać na powyższym wykresie, w ciągu połowy ostatniej dekady rzeczywiście zmieniło się wiele. Wykorzystanie Windowsa przez internautów, bez rozróżnienia na wersje, skurczyło się z 82% do 38,6%. Oczywiście Windows pozostaje wiodącym systemem operacyjnym na pecetach, na których korzysta z niego 84,1%.

bEKnGJzb

Nie zmienia to faktu, że udziały Androida wyniosły w lutym 37,4%, zaś biorąc pod uwagę trwającą od pięciu lat tendencję, można liczyć na to, że w ciągu najbliższego roku Android stanie się najpopularniejszym systemem operacyjnym świata. Nie sposób pominąć jeszcze jednej kwestii: iOS i OS X trzymają się od lat mocno i nic nie zapowiada w tej kwestii poważnych zmian.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKnGJzX