r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aparat Google 2.5.052

Strona główna Android Grafika i fotografia Robienie zdjęć

Wyróżnikiem aplikacji do obsługi aparatu, zaprojektowanej przez Google, jest możliwość dodawania do zdjęć rozmycia tła, charakterystycznego raczej dla bardziej skomplikowanych układów optycznych, niż te montowane w smartfonach, składania zdjęć sferycznych oraz ogromnych, 50-megapikselowych panoram. Warto zaznaczyć, że na niektórych urządzeniach, na przykład Moto G i Moto X, dostępne są jedynie rozmycia soczewkowe.

Galeria programu

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty i nie znajdziemy tu możliwości zmiany parametrów aparatu ani efektów. Przesuwając palcem z prawej strony ekranu przywołuje się galerię, z lewej zaś tryb robienia zdjęć — zwykły, film, sfera, panorama lub rozmycie soczewkowe. To pod tą ostatnią opcją kryje się flagowa funkcja aplikacji.

Robienie zdjęć w ten sposób wymaga nieco wprawy. Przede wszystkim, obiekt fotografowany musi znajdować się maksymalnie 2 metry od obiektywu. Po naciśnięciu spustu migawki aplikacja pokazuje kierunek, w jakim należy przesunąć smartfon, jednocześnie utrzymując w centrum kadru główny obiekt. Podczas ruchu aparat zarejestruje obrazy, na których podstawie powstanie trójwymiarowy model sceny i mapa głębi.

W Google'u powstały algorytmy, które pozwalają nadać zdjęciom robionym smartfonem płytką głębię ostrości i symulować charakterystyczny efekt bokeh. Moduł Lens Blur w nowej aplikacji pozwala zmienić punkt ostrości zdjęcia już po tym, jak zdjęcie zostanie zrobione. Po przejściu do galerii, między opcjami edycji i udostępniania, znalazło się narzędzie do zmiany głębi ostrości zdjęcia. Tu można wybrać punkt ostrości oraz siłę efektu, co pozwoli osiągnąć efekty od subtelnych po zupełnie surrealistyczne. Przed jego użyciem warto w ustawieniach aplikacji wybrać jakość efektu — szybką bądź precyzyjną.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Sporo nowości w aplikacji Aparat Google, ale tylko dla wybranych

13
OPROGRAMOWANIE 27.04.2016 | Maciej Olanicki

Wnoszącej sporo zmian aktualizacji doczekała się aplikacja Aparat Google. Dostępne są nie tylko nowe tryby robienia zdjęć, zauważalnie odświeżono także sam interfejs programu. Niestety, Google nie zdecydowało się, przynajmniej na razie, na udostępnienie aktualizacji dla wszystkich. Zainstalować mogą ją, przynajmniej w ramach oficjalnych kanałów dystrybucji, tylko posiadacze smartfonów Nexus. Jakiś czas temu Google zdecydowało się na ścisłe ograniczenie dostępności nowych funkcji Aparatu Google. Oficjalnie w Google Play aplikacja jest bowiem kompatybilna jedynie z Nexusami. Jest to o tyle…

Dobre programy, które warto mieć na smartwatchu z Androidem Wear

27
OPROGRAMOWANIE 18.03.2016 | Łukasz Maślanka

Smartzegarki często nazywane są ładnym i interesującym, ale ciągle zbędnym gadżetem. Mówi się o nich, że poza estetyką wykonania nie mają one wiele więcej do zaoferowania. A na pewno nie aż tyle, by warto było za nie wykładać grube pieniądze. Sprawdziliśmy więc aplikacje na Androida Wear, które można znaleźć na półkach sklepu Google Play, przygotowując dla Was zestaw dobrych programów, które warto przetestować na smartzegarkach z systemem operacyjnym spod znaku zielonego robota. Szperając w zasobach googleowego sklepu z aplikacjami na Androida Wear szukaliśmy głównie takich, które sprawdzą…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 20.03.2016 16:57

Niestety, nie można zainstalować:
Sorry! This content is not available in your country yet.
We're working to bring the content you love to more countries as quickly as possible.
Please check back again soon.
:(

macaleks   14 #1 15.09.2015 15:03

Ta nakładka na systemowy aparat wbudowany w smartfon i tablet z Androidem dodaje multum opcji,umożliwia tym samym robienie znacznie lepszej jakości zdjęć.Dla mnie ważna jest głębia i wysoka rozdzielczość.Aplikacja spełniła moje oczekiwania.Teraz jakość zdjęć jest porównywalna z takimi które wykonane są z renomowanych i drogich cyfrowych aparatów typu Leica czy Kodak EasyShare.Mój Kodak ZD710 poszedł w odstawkę po pobraniu na smartfona tej apki.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.