reklama

Aparat Google 2.5.052

Strona główna Android Grafika i fotografia Robienie zdjęć
Pobierz program
lub zeskanuj:

Wyróżnikiem aplikacji do obsługi aparatu, zaprojektowanej przez Google, jest możliwość dodawania do zdjęć rozmycia tła, charakterystycznego raczej dla bardziej skomplikowanych układów optycznych, niż te montowane w smartfonach, składania zdjęć sferycznych oraz ogromnych, 50-megapikselowych panoram. Warto zaznaczyć, że na niektórych urządzeniach, na przykład Moto G i Moto X, dostępne są jedynie rozmycia soczewkowe.

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty i nie znajdziemy tu możliwości zmiany parametrów aparatu ani efektów. Przesuwając palcem z prawej strony ekranu przywołuje się galerię, z lewej zaś tryb robienia zdjęć — zwykły, film, sfera, panorama lub rozmycie soczewkowe. To pod tą ostatnią opcją kryje się flagowa funkcja aplikacji.

Robienie zdjęć w ten sposób wymaga nieco wprawy. Przede wszystkim, obiekt fotografowany musi znajdować się maksymalnie 2 metry od obiektywu. Po naciśnięciu spustu migawki aplikacja pokazuje kierunek, w jakim należy przesunąć smartfon, jednocześnie utrzymując w centrum kadru główny obiekt. Podczas ruchu aparat zarejestruje obrazy, na których podstawie powstanie trójwymiarowy model sceny i mapa głębi.

W Google'u powstały algorytmy, które pozwalają nadać zdjęciom robionym smartfonem płytką głębię ostrości i symulować charakterystyczny efekt bokeh. Moduł Lens Blur w nowej aplikacji pozwala zmienić punkt ostrości zdjęcia już po tym, jak zdjęcie zostanie zrobione. Po przejściu do galerii, między opcjami edycji i udostępniania, znalazło się narzędzie do zmiany głębi ostrości zdjęcia. Tu można wybrać punkt ostrości oraz siłę efektu, co pozwoli osiągnąć efekty od subtelnych po zupełnie surrealistyczne. Przed jego użyciem warto w ustawieniach aplikacji wybrać jakość efektu — szybką bądź precyzyjną.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 20.03.2016 16:57

Niestety, nie można zainstalować:
Sorry! This content is not available in your country yet.
We're working to bring the content you love to more countries as quickly as possible.
Please check back again soon.
:(

macaleks   14 #1 15.09.2015 15:03

Ta nakładka na systemowy aparat wbudowany w smartfon i tablet z Androidem dodaje multum opcji,umożliwia tym samym robienie znacznie lepszej jakości zdjęć.Dla mnie ważna jest głębia i wysoka rozdzielczość.Aplikacja spełniła moje oczekiwania.Teraz jakość zdjęć jest porównywalna z takimi które wykonane są z renomowanych i drogich cyfrowych aparatów typu Leica czy Kodak EasyShare.Mój Kodak ZD710 poszedł w odstawkę po pobraniu na smartfona tej apki.

reklama