OnePlus 7 Pro dostał aktualizację, która naprawia aparat

OnePlus 7 Pro dostał aktualizację, która naprawia aparat
Redakcja

27.05.2019 18:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowszy flagowiec OnePlusa, zgodnie z zapowiedziami firmy, dostał ważną aktualizację oprogramowania, która ma poprawić jakość zdjęć.

Podczas prezentacji OnePlusa 7 Pro, Chińczycy mocno chwalili się fotograficznymi możliwościami jego potrójnego aparatu. Dowodem na poparcie ich słów miał być bardzo wysoki wynik przyznany przez DXOMark - 111 punktów.

Część użytkowników zdawała się jednak nie podzielać opinii producenta o ponadprzeciętnej jakości zdjęć. Na forum OnePlusa pojawił się wątek, nazwany wymownie "camera quality sucks", który - przed usunięciem - liczył ponad 40 stron. Forumowicze skarżyli się na aparaty, co nie umknęło uwadze OnePlusa. Firma zapewniła, że w ciągi kilku dni zostanie wydana aktualizacja poprawiająca jakość zdjęć. I tak też się stało.

OnePlus 7 Pro: aktualizacja OxygenOS poprawia aparat

Aktualizacja o oznaczeniu 9.5.4 (wersja globalna) oraz 9.5.5 (wersja europejska) wnosi następujące usprawnienia aparatu:

  • udoskonalona jakość zdjęć z trybem HDR;
  • udoskonalona jakość zdjęć w słabym świetle;
  • naprawiony błąd z balansem bieli w niektórych scenariuszach;
  • naprawiony błąd z ostrością w niektórych scenariuszach.

Aktualizacja udostępniana jest stopniowo, ale cały proces powinien zająć nie więcej niż kilka dni.

Wygląda na to, że OnePlus 7 Pro wiedział o problemach wcześniej

Serwis DxOMark opublikował swoją recenzję aparatu OnePlusa 7 Pro już 14 maja, czyli zanim smartfon trafił do pierwszych klientów. Już wówczas testerzy zamieścili adnotację, że w teście wykorzystali wersję oprogramowania, która konsumentom zostanie udostępniona przed końcem miesiąca.

Wspomniany wątek na forum rozpoczął się dopiero 18 maja, po czym OnePlus wydał oświadczenie, że oprogramowanie zostanie udoskonalone na prośbę użytkowników. Ale - jak wiemy - aktualizacja była planowana już wcześniej, a programiści raczej nie uwinęliby się z dopieszczeniem algorytmów w kilka dni.

Wygląda to trochę tak, jakby firma świadomie wypuściła telefon z niedopracowanym oprogramowaniem i zaplanowaną aktualizacją. Gdy jednak pojawiły się głosy krytyki, zostało to przedstawione w taki sposób, jakby to użytkownicy wymusili dopieszczenie aparatu.

OnePlus 7 Pro: na tym nie koniec zamieszania wokół aparatu

W materiałach promocyjnych i oficjalnej specyfikacji OnePlus chwali się, że 7 Pro ma dodatkowy 8-megapikselowy aparat z teleobiektywem z 3-krotnym przybliżeniem optycznym. Okazało się jednak, że to nie do końca prawda.

Jak zauważył serwis Android Police, OnePlus 7 Pro ma tak naprawdę aparat 13 Mpix z teleobiektywem 2,2x. Przybliżenie 3x realizowane jest poprzez dokadrowanie obrazu z matrycy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)