Aplikacja Niedziele wolne od handlu – nie daj się zaskoczyć zamkniętym sklepem

Strona główna Aktualności

O autorze

11 marca to pierwsza niedziela wolna od handlu, ustanowiona przez aktualny rząd. Obawiającym się, że zapomną o dniu, w którym większość sklepów będzie zamknięta, polecam aplikację Niedziele wolne od handlu. To kalendarz przypominający nie tylko o niedzielach, ale wszystkich świętach, w których ustalony został zakaz handlu – także tylko po godzinie 14:00.

Przyzwyczajenie się do nowego rytmu życia na przestrzeni tygodnia może zająć trochę czasu, więc warto wyposażyć się w taki prosty kalendarz. W aplikacji można nie tylko sprawdzić nadchodzące dni, w których sklepy będą zamknięte, ale także ustawić przypomnienia na przyszłość. Domyślnie aplikacja przypomni o zakupach o 12:00 dnia poprzedniego, ale można ten czas zmienić. Powiadomień można ustawić dowolnie dużo.

W aplikacji znajduje się też opis placówek handlowych, których nie obowiązuje zakaz handlu w niedziele. Lista jest niestety tylko wyciągiem z ustawy i nie wskaże, gdzie na pewno znajdziemy otwartą placówkę handlową. Warto pamiętać, że w galeriach handlowych w niedziele czynne będą lokale usługowe (fryzjer, pralnia, myjnia itp.), oddziały banków, kina, siłownie i lokale gastronomiczne.

Aplikację Niedziele wolne od handlu znajdziecie w naszej bazie.

Jeśli jednak wolicie korzystać ze swojej ulubionej aplikacji do obsługi kalendarza, możecie dodać dni wolne od handlu do kalendarza Google. W aplikacji znajdziecie instrukcję, jak to zrobić i odnośnik do odpowiedniego kalendarza do synchronizacji – goo.gl/hSHpDb.

© dobreprogramy
s