Aplikacja Ubera zyskuje czat i możliwość ustalania celów pośrednich

Strona główna Aktualności
image

O autorze

W aplikacjach mobilnych Ubera nadszedł czas na zmiany, a konkretnie dwie nowości, które mają być wynikiem licznych próśb ze strony samych użytkowników. W programie pojawia się właśnie czat oraz możliwość ustalania z góry pośrednich celów podróży, choć nie od razu będą one widoczne dla wszystkich. Jak często w takich przypadkach bywa, nowe funkcje prowadzane są bowiem etapami i dla wszystkich użytkowników Ubera będą dostępne w ciągu nadchodzących tygodni.

Już teraz wiadomo jednak jaka będzie ich funkcjonalność. Pierwszą nowością jest czat, dzięki któremu oczekujący na kierowców użytkownicy będą się mogli z nimi sprawniej porozumieć, bezpośrednio z aplikacji i bez dodatkowych opłat. Pomyślano tu także o tym, aby kierowcy (bądź co bądź zajęci prowadzeniem pojazdu), mogli łatwo dać znać rozmówcy, że daną wiadomość odczytali, klikając w tym celu na duży symbol uniesionego kciuka.

Druga zmiana, a więc opcja wprowadzania wielu miejsc docelowych ma się natomiast przyczynić do łatwiejszego planowania podróży przez kierowców, ale także wygodniejszego ustalania celów przez użytkowników. Miejsca docelowe będzie można wskazywać podczas wybierania celu podróży: ich liczbę ograniczono do trzech, podobnie jak liczbę minut, którą kierowca będzie mógł na każdy z nich poświęcić. W przypadku przekroczenia czasu będzie można spodziewać się wyższych opłat.

Jak wspomniano na wstępie, chociaż nowości są już generalnie dostępne, to nie od razu trafią do wszystkich. Uber zapewnia natomiast, że już teraz opisywane tu funkcje powinny być widoczne u części użytkowników aplikacji w Polsce. Najnowszą wersję aplikacji Uber można oczywiście pobrać za pośrednictwem naszej bazy.

© dobreprogramy