Aplikacja Ubera z udostępnianiem lokalizacji i przekazywaniem środków

Aplikacja Ubera z udostępnianiem lokalizacji i przekazywaniem środków

20.11.2017 17:28, aktual.: 20.11.2017 17:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja Ubera otrzymuje przydatną nowość, którą docenią zarówno kierowcy, jak i klienci usługi. Do nowej wersji trafiła funkcja udostępniania lokalizacji. Dodatkowo wprowadzono funkcję Gościa oraz wysyłania prezentów innym użytkownikom.

Do tej pory wyświetlany był początkowy punkt odbioru, a ponadto pinezka, którą oznaczało się swoją lokalizację, a która miała niekiedy tendencje do „przerzucania” użytkownika nawet o kilka ulic. Utrudniało to zrealizowanie przejazdu i niepotrzebnie wydłużało całą procedurę.

Teraz dzięki możliwości udostępnienia lokalizacji na żywo, kierowca Ubera będzie mógł szybciej odnaleźć zleceniodawcę przejazdu. Po aktywowaniu funkcji, aktualna pozycja będzie w czasie rzeczywistym aktualizowana w aplikacji kierowcy. Oczywiście w dowolnej chwili będzie można przerwać udostępnianie, a także w ustawieniach prywatności dostępna jest możliwość wyłączenia nowej funkcji.

Przydatną nowością jest również funkcja Gościa. Dzięki niej będziemy mogli zamówić przejazd dla osoby, która nie posiada aplikacji Ubera na smartfonie. Po wybraniu celu, wybieramy kto będzie jechał. Gość otrzyma wówczas SMS-a z ważnymi informacjami na temat podróży, takimi jak typ samochodu czy dane kontaktowe kierowcy.

Kolejna nowa funkcja pozwala wysłać prezent innemu użytkownikowi Ubera. Z poziomu aplikacji możemy ustalić sumę pieniędzy, która zostanie przesłana na konto drugiego użytkownika. Wystarczy podać kwotę oraz wprowadzić adres odbiorcy.

Uber inwestuje również w swoją flotę samochodów. Mimo problemów finansowych, w tym stracenia 2,8 mld dolarów w 2016 roku, firma podpisała umowę z Volvo, które zobowiązało się dostarczyć 24 tys. SUV-ów XC90. Uber do dostarczonych aut doda własne rozwiązania w kwestii autonomiczności. Volvo otrzymają sprzęt oraz oprogramowanie, które pozwoli na poruszanie się bez kierowcy.

Aplikację Ubera znajdziecie w naszej bazie. Dostępna jest wersja na Androida oraz iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)