Apple Arcade: Ponad 100 wyjątkowych gier w abonamencie

Strona główna Aktualności
Apple Arcade: abonament na granie na urządzeniach Apple
Apple Arcade: abonament na granie na urządzeniach Apple

O autorze

Podczas konferencji poświęconej usługom firma Apple zaprezentowała także coś dla miłośników gier mobilnych, desktopowych i „salonowych”. Nie będzie to kolejna chmura do streamowania na wzór Google Stadia i GeForce NOW. Zgodnie z zapowiedziami Apple uruchomi subskrypcję w Apple Arcade w App Store.

Płacąc co miesiąc niewielką kwotę, zapewnimy sobie dostęp do kolekcji świetnych gier dla iOS-a, Maców i Apple TV. W grach nie będzie reklam ani dodatkowych zakupów. Zagramy nie tylko w uznane tytuły, ale też w pozycje niezależne, odważne, artystyczne i alternatywne. W sumie będzie ich ponad 100, a wiele z nich będzie dostępnych jedynie w Apple Arcade. Co ważne, w gry będzie można zagrać także offline.

Podobnie jak Apple News+, Apple Arcade będzie szanować prywatność użytkowników. Subskrypcje będą proponowane na podstawie lokalnej analizy danych. Rodzice będą mogli zarządzać czasem przeznaczonym dla gry na urządzeniach swoich dzieci.

Apple Arcade ruszy jesienią 2019 roku w ponad 150 krajach. Jest więc duża szansa, że subskrypcja będzie dostępna także w Polsce. Nie wiemy niestety, ile może kosztować.

© dobreprogramy
s