reklama

Apple chce wbudować Shazam, aplikację do rozpoznawania piosenek, do nowego iOS-a

Strona główna Aktualności

O autorze

Chyba każdemu zdarza się czasami odwiedzić jakieś miejsce, usłyszeć pewien utwór i później godzinami zastanawiać się kto go nagrał. W takich sytuacjach przydatna jest aplikacja Shazam. Apple doceniło użyteczność tego oprogramowania i chce zintegrować je ze swoją nową nadchodzącą wersją systemu iOS.

Dzięki wbudowanej aplikacji, użytkownik będzie mógł w dowolnym momencie poznać tytuł i artystę utworu odtwarzanego w miejscu, w którym się znajduje. Możemy także spodziewać się integracji z iTunes Store czy iTunes Radio.

Apple nie potwierdza, że uda mu się dołączyć taką możliwość do iOS-a 8, ale do konferencji WWDC zostało tylko kilka tygodni, więc niebawem się dowiemy. Nie wiadomo jednak, czy Shazam pojawi się jako osobna aplikacja, której nie trzeba będzie już pobierać, gdyż będzie zainstalowana od razu, czy też Apple uczyni z niego komponent poszerzający możliwości Siri. W takiej sytuacji prawdopodobnie użytkownik wydawałby polecenie głosowe, a dołączona funkcja odsłuchiwałaby utwór, by podać jego tytuł.

Póki jednak Shazam nie zostało wbudowane w żaden system, możecie z naszej bazy pobrać wersję aplikacji na Androida, iOS-a lub Windows Phone'a.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama