Shazam chce zatrzymać użytkowników na dłużej, wprowadza do aplikacji teledyski

Shazam chce zatrzymać użytkowników na dłużej, wprowadza do aplikacji teledyski

Shazam chce zatrzymać użytkowników na dłużej, wprowadza do aplikacji teledyski
14.10.2016 15:24

Dzięki aplikacji Shazam miliony osób poznało tytuły piosenek. Aplikacja po rozpoznaniu muzyki, oferuje nam możliwość odtworzenia utworu na YouTube czy Spotify. Twórcy chcą jednak by użytkownicy dłużej zostawali w aplikacji, w związku z tym rozpoczęli współpracę z Vadio. Bezpośrednio w Shazam mają pojawić się wideoklipy.

Shazam dla teledysków miałby ogromne grono potencjalnych odbiorców. Aplikacja została pobrana ponad miliard razy, a 120 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie robi wrażenie. Aktualnie w ramach usługi możemy wyłącznie posłuchać muzyki, a jeśli chcemy obejrzeć wideoklip, to zostaniemy przekierowani do YouTube.

Współpraca z Vadio ma przynieść teledyski, po kliknięciu na dany utwór, pojawi się miniaturka oficjalnego teledysku. Będzie on bezpośrednio przesyłany z Vadio do aplikacji. Dzięki temu twórcy chcą sprawić by czas spędzany z Shazamem był dłuższy. To jak najbardziej zrozumiałe, w końcu źródłem przychodu są reklamy.

Na współpracy skorzystają obie firmy. Vadio otrzyma duże grono odbiorców, a twórcy Shazama będą mogli liczyć, że użytkownicy więcej czasu spędzą z aplikacją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)