Nowa AutoMapa na iOS-a: nawigacja wreszcie z obsługą Apple CarPlay

Nowa AutoMapa na iOS-a: nawigacja wreszcie z obsługą Apple CarPlay

AutoMapa jest już dostępna w CarPlay. (depositphotos)
AutoMapa jest już dostępna w CarPlay. (depositphotos)
15.11.2018 15:40, aktualizacja: 15.11.2018 17:23

Wśród nowości wprowadzonych wraz z iOS-em 12 znalazły się większe usprawnienia w CarPlay. Oprogramowanie Apple, które zapewnia dostęp do wybranych funkcji iPhone’a na ekranie samochodu, doczekało się obsługi zewnętrznych nawigacji. Na liście aplikacji, które wspierają nowe rozwiązanie, znalazła się właśnie AutoMapa.

Posiadacze iPhone’ów, przed wprowadzeniem zmian w iOS 12, byli ograniczeni wyłącznie do wbudowanych Map Apple. Owszem to całkiem dobra nawigacja, ale chociażby konkurencyjne Mapy Google są pod wieloma względami lepsze. Nie można było z nich jednak korzystać, jeśli smartfon został podłączony do samochodu w trybie CarPlay. Pozostawało więc używanie Map Apple lub korzystanie z konkurencyjnej nawigacji na wyświetlaczu iPhone’a.

AutoMapa w Apple CarPlay.
AutoMapa w Apple CarPlay.

Pierwszą nawigacją, która pojawiła się po zmianach w CarPlay, była aplikacja Mapy Google. Później wsparcie otrzymała nawigacja Sygic. Teraz do tego grona dołącza polska AutoMapa. Funkcja została wprowadzona w najnowszej aktualizacji, która powinna być już dostępna dla wszystkich użytkowników.

W celu rozpoczęcia korzystania z AutoMapy w Apple CarPlay należy jedynie pobrać wspomnianą aktualizację. Następnie po podłączeniu iPhone’a do systemu infotainment w samochodzie, na liście dostępnych aplikacji powinna pojawić się ikona AutoMapy. Nawigacja w tej wersji otrzymała interfejs zgodny z wytycznymi Apple – elementy są odpowiednio duże i czytelne. Dodatkowo podczas nawigacji z użyciem samochodowego wyświetlacza, na ekranie telefonu wyświetlane są ekstra informacje o kolejnych manewrach na całej trasie przejazdu.

AutoMapa nad darmowymi rozwiązaniami, takimi jak Mapy Apple czy Mapy Google, ma kilka ważnych przewag, które powinni docenić kierowcy. Po pierwsze, posiada własną bazę radarów i miejsc, w których może występować kontrola policji. Po drugie, wyświetla ograniczenie prędkości obowiązujące na danym odcinku drogi.

Najnowszą AutoMapę znajdziecie w naszym katalogu aplikacji. Nawigacja dostępna jest w wersji na iOS-a i Androida.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)