Pop-Up Shazam: nowy przycisk do rozpoznawania muzyki w każdej aplikacji

Pop‑Up Shazam: nowy przycisk do rozpoznawania muzyki w każdej aplikacji

Pop-Up Shazam pozwala rozpoznawać muzykę w dowolnej aplikacji
Pop-Up Shazam pozwala rozpoznawać muzykę w dowolnej aplikacji
Oskar Ziomek
11.06.2019 11:01, aktualizacja: 12.06.2019 09:31

Rozpoznawanie muzyki z użyciem aplikacji Shazam w smartfonach z Androidem właśnie stało się nieco łatwiejsze. W ustawieniach pojawiła się nowa opcja, która aktywuje Pop-Up Shazam.

To "pływający" przycisk dostępny z poziomu każdej innej aplikacji, który pozwala rozpoznawać muzykę w dowolnym momencie, choć nie jest to jego jedyna funkcja. Aby korzystać z tej nowości należy zajrzeć do ustawień Shazama, klikając w aplikacji na "Mój Shazam", a następnie ikonę koła zębatego. Uruchomione zostaną opcje, w których na pierwszej pozycji znajdziemy suwak włączający Pop-Up Shazam.

Pop-Up Shazam pozwala rozpoznawać muzykę z dowolnej aplikacji. Wyświetla także teksty piosenek.
Pop-Up Shazam pozwala rozpoznawać muzykę z dowolnej aplikacji. Wyświetla także teksty piosenek.

Od tego momentu nowy przycisk będzie można na żądanie wyświetlić w dowolnej aplikacji – jest aktywowany z poziomu stale widocznego powiadomienia i w działaniu przypomina nieco "dymki czatu" z Messengera.

Przycisk działa w praktyce tak samo, jak główna aplikacja. Po jego przyciśnięciu w kilka sekund użytkownik dowiaduje się, jaki jest tytuł utworu, jego wykonawca oraz okładka albumu. Chwilę później obok przycisku wyświetla się bieżący tekst utworu, zsynchronizowany z odtwarzaną muzyką.

W ten sposób można w efekcie rozpoznawać utwory wykorzystane w filmach z YouTube'a, grach, czy muzycznych relacjach w serwisach społecznościowych, na przykład w TikToku.

Na koniec największa ciekawostka – Pop-Up Shazam nie wykorzystuje mikrofonu, ale odczytuje dźwięk wprost z systemu. Oznacza to, że utwory można rozpoznawać także wtedy, gdy głos jest odtwarzany przez słuchawki. Bez wątpienia jest to jedna z ciekawszych nowości w Shazamie ostatnim czasie. Warto przypomnieć, że od ubiegłego roku Shazam jest w rękach Apple'a.

Najnowszą wersję aplikacji Shazam (nie tylko w wersji na Androida) możecie pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)