r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Arrow Launcher 3.5.0.34127

Strona główna Android Personalizacja Launchery

Arrow Launcher to już kolejny produkt od Microsoftu, który ma nam pomóc w personalizacji systemu Android. Tym razem jak sama nazwa wskazuje zastępuje domyślny launcher.

Galeria programu

Program uruchamiający przygotowany przez firmę Microsoft nie jest tak rozbudowany, jak niektórzy konkurenci pokroju Nova Launcher czy Apex, ale za to już na samym początku oferuje spójny interfejs i kilka przydatnych na co dzień funkcji. Całość została podzielona domyślnie na trzy ekrany główne (możemy to zmienić). Pierwszy zawiera listę ostatnich i najczęściej uruchamianych aplikacji. Dzięki nim jesteśmy w stanie dostać się do nich przy pomocy zaledwie jednego dotknięcia ekranu.

Pulpit położony z prawej strony wyświetla listę ostatnich połączeń i wiadomości. Jego zadaniem jest umieszczenie w jednym miejscu częstych kontaktów. Skróty umieszczone w prawym górnym rogu pozwalają na szybkie uruchamianie dialera i pełnej listy kontaktów. Skrajnie prawy pulpit (który domyślnie jest niewidoczny) to prosta aplikacja do organizowania zadań. Użytkownik może dodawać do listy kolejne zadania do wykonania, edytować je i oznaczać jako ulubione. Dodatkiem jest możliwość dodania przypomnień, a także opcjonalnie wyświetlana lista zadań już wykonanych. Nie znajdziemy tu zaawansowanych opcji jak w przypadku np. Wunderlist, niemniej dla niektórych osób może to być opcja w zupełności wystarczająca, ale co najważniejsze, niezwykle szybka i podręczna.

Z lewej strony znajdziemy spis ostatnio otwieranych aplikacji oraz plików. Kliknięcie głównego przycisku na docku powoduje wyświetlenie listy zainstalowanych aplikacji. Ta jest pionowa i grupowana alfabetycznie, co może przypominać nieco rozwiązanie stosowane w np. Windows Phone. Oczywiście dostępna jest także wyszukiwarka ułatwiająca znalezienie danego programu. Ustawienia nie są zbyt bogate, pozwalają na wybranie tapety i ewentualną zmianę programu uruchamiającego na inny (to duży plus, twórcy tego typu programów najczęściej zupełnie o tym zapominają). Całość robi dobre wrażenie, choć zarazem nie pozwala na personalizację interfejsu.

Jest też specjalne menu ukryte pod dolną krawędzią. Przypomina rozwiązanie znane z iOS. Z jego poziomu mamy dostęp do skrótów latarki, orientacji ekranu czy też Wi-Fi, a także najczęściej używanych aplikacji. Ich zakres możemy edytować. Tutaj także możemy przejść do ustawień launchera. Niestety program nie wspiera języka polskiego. Aplikacja dostępna jest za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Arrow Launcher: obsługa Android for Work już w kanale beta

23
OPROGRAMOWANIE 26.04.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Chociaż ostatnia, i jak dotąd największa, aktualizacja androidowego launchera od Microsoftu miała miejsce zaledwie tydzień temu, producent nie przestaje pracować nad jego udoskonalaniem. W wersji dla betatesterów, Arrow Launcher otrzymał właśnie aktualizację, w której znaleźć można kilka ciekawych nowości, łącznie ze wsparciem dla Android for Work na czele. To funkcja, która pozwoli łatwo odseparować w smartfonie aplikacje prywatne od wykorzystywanych w pracy, także tworząc ich odrębne instancje w izolowanych piaskownicach. Dzięki temu, zamiast drugiego firmowego telefonu, wykorzystywać…

Arrow Launcher w wersji 3.3 – launcher Microsoftu jeszcze lepszy

28
OPROGRAMOWANIE 18.04.2017 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Microsoft ubił mobilnego Windowsa, więc by istnieć na rynku smartfonów, pozostała mu miłość do Androida i OS-a. Owocem tego związku są całkiem niezłe mobilne aplikacje, dające dostęp do usług Microsoftu, a w przypadku Androida także jeden z lepszych launcherów – Arrow Launcher. Właśnie została wydana duża aktualizacja, wprowadzająca pokaźną dawkę przydatnych nowości. Najnowszą wersję oznaczono numerkiem 3.3 (3.3.0.32905) i oczywiście znajdziecie ją już w naszej bazie oprogramowania. Jak wspomnieliśmy, nowości jest sporo, chociaż nie mamy do czynienia z rewolucyjnymi zmianami. Nie ma jednak…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.