reklama

Ashampoo Anti-Virus 2016 1.3.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Ashampoo Anti-Virus to oprogramowanie do zabezpieczania komputera i przechowywanych w nim danych przed szkodliwymi komponentami.

Ashampoo Anti-Virus wyposażony został w dwa silniki skanujące (Bitdefender oraz Emsisoft), pozwalające kompleksowo chronić komputer przed wirusami, trojanami, robakami, komponentami malware i rootkit, botami, a także składnikami reklamowymi oraz wykradającymi poufne informacje. Poza funkcjami skanowania na żądanie, mogącymi objąć swoim zadaniem cały system, obszar systemowy oraz lokalizacje wskazane przez użytkownika oprogramowanie oferuje również działający automatycznie w tle skaner dostępu, którego zadaniem jest kontrola potencjalnie zainfekowanych plików podczas zapisywania, kopiowania itp.

Ponadto w ręce użytkownika trafiają moduły (składające się na mechanizm ochrony w czasie rzeczywistym) do wyszukiwania ukrytych procesów i plików, monitorowania wpisów dodawanych w autostarcie oraz instalacji składników LSP/BHO i zmian w pliku hosts. Na tym jednak możliwości Ashampoo Anti-Virus się nie kończą. Do dyspozycji użytkownika oddano zestaw kilku przydatnych narzędzi, które pozwalają dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo poufnych danych i prywatność. Znajdziemy wśród nich funkcję do bezpowrotnego kasowania plików, usuwania plików z pamięci podręcznej przeglądarki, ciasteczek i historii odwiedzanych stron internetowych, skanowania dysków NTFS w poszukiwaniu niewidocznych z poziomu Eksploratora Windows strumieni, a także przeglądania i zatrzymywania wybranych procesów.

Nie zabrakło również mechanizmu kwarantanny, w której przechowywane są zawirusowane pliki, automatycznych aktualizacji - zarówno samego programu, jak również sygnatur wirusów, i opcji harmonogramu zadań, pozwalającej zaplanować m.in. cykliczne skanowanie systemu.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Nie ingeruje w system
Brak firewalla
ocena użytkownika

Bardzo dobry program. Porównując go z Kaspersky Total Security, Eset, Panda, stwierdzam że jest wręcz idealny.,Jego zaletą jest prostota funkcji dla użytkownika. W połączeniu z Hitman Pro Alert daje idealne zabezpieczenie.

30.08.2015 10:37 | Recenzja do wersji 2015 1.2.1
Brak.
Długa i toporna w formie aktualizacja. Przycina filmy na You Tube.Program w zasadzie"Kobylasty"
ocena użytkownika

Po zainstalowaniu i skanie,znalazł (O zgrozo) to czego Kingsoft nie wyniuchał. Parę ciasteczek.Ogólnie żadne halo. Wróciłem do chińczyka.

02.10.2013 15:40 | Recenzja do wersji 2014 1.0.2
reklama

Komentarze

0 nowych
  #198 13.12.2017 19:39

Ashampoo jest za słabo rozreklamowany i dlatego mniej znany ale może być najlepszy dla przekonanych z praktyki tym antywirusem oceniając go wysoko .Dwa zgrane silniki Bitdefendera i Emsisoft i dodatkowe funkcje dają wysoką skuteczność .Ja wykupiłem córce tego antywirusa po własnym testowaniu i nie żałuje - warty.

meg74   2 #197 01.11.2017 10:06

Po darmowej Pandzie i antywirusie od Windowsa Ashampoo Anti-Virus znalazł w systemie szkodnika o którym nie wiedziałem że jest w systemie żaden z dwóch poprzednich antywirusów nie wykrywał tego szkodnika na razie mam darmową pół roczną licencje na ten program po tym okresie raczej wykupie na rok

  #196 24.08.2017 19:08

vortexx. / Z Ashampoo testowałem wspomnianego antywirusa i programy do optymalizacji . Miałem tego antywirusa pół roku za darmo i oceniam go wysoko . Zakupiłem i dałem córce na jej komputer właśnie Ashampoo Anti -Virus bo skoro ja byłem zadowolony ze skuteczności , to zapewne i ona będzie zadowolona . Napisałeś ,że używasz Zemana Antilogger a nie napisałeś co jest na pozycji pierwszej w ochronie twojego komputera ? Zemana to raczej program uzupełniający do głównego antywirusa , chodź też działa w czasie rzeczywistym .Gdybyś miał tylko samego Zemana A. jako solo to i tak centrum akcji Windowsa informowałoby o braku zainstalowanego antywirusa . Sprecyzuj swoją wypowiedź czy też masz Ashampoo i dodatkowo Zemana A . ?

darek719   41 #195 26.07.2017 11:53

@FreeWare_RK: Zgadzam sie.

Autor edytował komentarz w dniu: 26.07.2017 21:38
  #194 12.07.2017 12:05

Sorry, poprzedni komentarz był do wersji Free. Proszę go nie publikować! :-]

vortexx   6 #193 09.07.2017 23:37

@Don Pedro.13 (niezalogowany): Witam.Czego używasz z Ashampoo?Ja Zemana Antilogger.

vortexx   6 #192 09.07.2017 23:33

@adrianh:promo od ashampoo działają bardzo długo ja używam tego programu już 2 lata i działa rewelacyjnie.
Bardzo często pobieram i testuję programy z tych stron i nigdy nie miałem problemów.Polecam

  #191 07.07.2017 00:12

FreeWare_RK ma rację z tymi czasami skanowania ,zamulania bo u jednych jest szybciej a u innych dłużej lub u jednych śmiga antywirus a u innych dostaje zadyszki komputer lub antywirus .Ostatnio u kolegi na nowszym komputerze mks_vir Skaner Online skanował na dokładnym skanowaniu 6 godzin a u mnie na poleasingowym komputerze 2 godziny . Zależy to od mocy komputera , od porządków gdy mamy zbyt dużo bałaganu , pozostałości po programach ,szybkości internetu ,inne programy źle dobrane , dodatki ,rozszerzenia ,błędy które zakłócają i spowalniają pracę antywirusa a raczej komputera . Przyczyn jest wiele i czasami jest to pech ,że coś źle zostało usunięte lub za dużo programem do czyszczenia a może i zakamuflowany szkodnik . Pisałem jak zainstalowałem z podanej strony AVG który miał być na rok czasu i na drugi dzień został zablokowany . U internauty który go zainstalował i mi podał stronę nadal działa .Później miałem problem z odinstalowaniem dokładnym AVG z komputera ale w końcu usunąłem cały .Pisałem ,że są antywirusy łatwe w instalacji jak i dobrze odinstalowujące się ale są antywirusy które trudniej instalować i dokładniej w całości odinstalować . Niektóre antywirusy nie znoszą nawet śladów innego wcześniej usuniętego antywirusa. Trzeba się na głowić aby wszystkie składniki ,klucze ,pliki , ślady antywirusa z komputera odinstalować i niekiedy z pomocą narzędzia .

Zero Ghost   16 #190 06.07.2017 14:11

@adrianh: Link do uzyskania klucza od producenta na 180 dni jest wciąż aktywny
https://www.ashampoo.com/frontend/registration/php/regpopinstall.php?session_lan...
Musisz podać adres e-mail na który zostanie przesłany kluczyk.
Program najlepiej pobrać ze strony producenta https://www.ashampoo.com/pl/pln/pin/0449/security-software/anti-virus
Ashampoo ma to do siebie że przysyła non stop reklamy na podany adres ,można je dezaktywować ,Klik na zaloguj na stronie producenta ,wchodzisz na swoje konto i tam w ustawieniach musisz od ptaszkować przysyłania powiadomień o nowych programach Ashampoo.

FreeWare_RK   21 #189 05.07.2017 23:44

@adrianh: To źle myślisz. Każdy program będzie inaczej się zachowywał na różnym sprzęcie. Na jednym podziała lepiej, na innym gorzej. W zależności od systemu, podzespołów i programów jakie się ma zainstalowane. Nieraz powstają konflikty itd. Przykładowo coś może u mnie chodzić do duszy a u kogoś śmigać rewelacyjnie nawet jeśli mamy zbliżone parametrami komponenty.
Loteria.
Miałem tam z Pandą. Chodziła u innych świetnie, natomiast u mnie muliła system i nie tylko.
Kiedyś jak miałem dużo więcej czasu niż teraz, to sobie te programy obczajałem. Jeden po drugim. Z ciekawości i dlatego, że było to w jakimś sensie fascynujące. Teraz nie mam czasu na to. Po za tym jak ktoś gdzieś zada mi pytanie czy będzie dobrze coś u niego działać to powiedz mi, skąd mam wiedzieć? Więc przypuszczam i domniemywam, że może działać dobrze albo nie. Pewności nie ma.

adrianh   5 #188 04.07.2017 10:56

@vortexx: Działa jeszcze to promo? W ogóle pobieranie z takich stron jest bezpieczne?

adrianh   5 #187 04.07.2017 10:55

@FreeWare_RK: Don Pedro.13 udzielił bardzo konkretnej odpowiedzi w temacie Ashampoo. Nie to co te Twoje ciągłe przypuszczenia, nie raz nawet spekulacje. Coś mi się wydaje, że Ty często piszesz o jakimś produkcie dla "samego pisania" a nie że faktycznie znasz metody jego działania.

adrianh   5 #186 04.07.2017 10:52

@Don Pedro.13 (niezalogowany): Wnioskując z Twoich komentarzy masz większą wiedzę od niejednego zalogowanego użytkownika - piszącego o antywirusach na dp.

  #185 20.05.2017 10:44

Mam Ashampoo Anti-Virus prawie rok .Wcześniej miałem wersję od producenta do testowania darmowego na pół roku a następnie wykupiłem za niewielkie pieniądze kontynuację programu . Promocja cenowa jest w programie darmowym w rozszerzeniu licencji . Jeżeli komuś zależy na antywirusie skutecznym a zarazem łatwym i w dużej mierze bezobsługowym to Ashampoo A-V spełni twoje oczekiwania .Instalujesz go i nic nie musisz w nim zmieniać, ustawiać przez zaznaczanie czy odznaczanie jakieś funkcji ,opcji .Jedynie sam uruchamiasz co jakiś czas skanowanie szybkie lub pełne dla sprawdzenia a resztę antywirus robi sam w tle .Oczywiście są i narzędzia w nim zawarte : Skaner ADS ,Podgląd LSP ,Kontrola pliku Hosts ,Czyszczenie internetu ze śladów surfowania i śledzenia . W razie potrzeby sprawdzenia komputera wymienione narzędzia możesz sam uruchomić. W tym antywirusie nawet laik błędów nie popełni ,ponieważ antywirus jest już ustawiony efektywnie przez producenta .Nie musisz szukać wiedzy jak go najlepiej czy poprawniej skonfigurować lub jakich błędów nie popełnić np. przez nierozważne kliknięcie myszką w trakcie instalacji jak użytkując .Instaluje się tylko sam antywirus i nic więcej np. z dodatkowych atrakcji ,dodatków do niego - których nie chcesz lub możesz chcieć później . Mam starszy ,słabszy komputer i nie obciąża go zbytnio oraz aktualizacja sygnatur jest codzienna a nawet częściej w zależności ile razy komputer jest włączony .Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to podam jaki dodatkowy program z działu bezpieczeństwa jest u mnie zainstalowany i nie kłóci się z głównym Ashampoo A-V który jest co logiczne myśląc najważniejszy w ochronie . Ashampoo jest wystarczający ale jest taka tendencja u niektórych internautów i takich jak ja przewrażliwionych na punkcie szkodników ,wirusów ,że instaluje dodatkowe programy bezpieczeństwa .Te dodatkowe programy bezpieczeństwa uzupełniają korzystnie barierę zapobiegawczą i siłę głównego antywirusa ale źle dobrane czasami mu przeszkadzają ,utrudniają działanie w wyszukiwaniu i neutralizacji szkodnika .U mnie nie zauważyłem takich negatywnych sytuacji konfliktów programów i już długo nie miałem problemów wirusowych z komputerem które zmuszałyby do usługi informatycznej .

  #184 19.05.2017 11:19

Jeżeli ktoś już ma tego darmowego antywirusa na określony okres a kończy mu się ważność - to obecnie jest promocja producenta z około 200 zł na 60 zł zawarta w programie .Myślę ,że dobrze przeliczyłem walutę i co istotne można zapłacić przelewem w złotówkach .Oczywiście informację dedykuję tym którzy mają Ashampoo Anti-Virus i są z niego zadowoleni co do jego skuteczności .Mam go na pierwszym komputerze i do tych czas nie przepuścił szkodnika i alerty były tylko uzasadnione .Narzędzia jego też są przydatne .

vortexx   6 #183 12.04.2017 13:26
  #182 30.03.2017 20:28

Ashampoo Antivirus ma także narzędzia min. skaner strumieni ADS - istotny w rozpoznawaniu i eliminacji szkodników i tych które potrafią podszyć się pod jakiś program .Jeżeli strumieni jest zbyt dużo i jest więcej niż zainstalowanych programów i są nieznane to coś może być nie tak .

  #181 18.02.2017 10:48

Nie wiem jakie mają inne antywirusy zabezpieczenia własne ale pliki antywirusa Ashampoo są szyfrowane, aby zapobiec obchodzeniu mechanizmów ochrony.

  #180 16.02.2017 09:00

Testuję Ashampoo Anti-Virus 2016 kilka miesięcy i na kupionym starszym (poleasingowym ) komputerze średniej mocy procesora sprawuje się dobrze . Nie przepuszcza szkodników i niekiedy blokuje inne podejrzenia monitem z zapytaniem i tu ruch należy do ciebie .Nie zauważyłem mulenia i własny firewall antywirusa jest niepotrzebny w moim przypadku ponieważ Windows 7 ma świetną swoją zaporę ogniową .Są antywirusy które zastępują systemową zaporę swoją zaporą ale skuteczność jest podobna . Jedynie ponowne uruchamianie silników antywirusa lub jego aktualizacja plików mogą być dla niektórych zastanawiające ale widocznie tak ma być . Mi to nie przeszkadza. W dodatku to jest tylko chwila i gdy CPU nieco podskoczy w trakcie . Antywirusy ogólnie pisząc nie lubią wysokiego zużycia pamięci niezależnego , bałaganu na komputerze i jego zamulenia śmieciami czy dużymi błędami w ustawieniach komputera . Producent antywirusa to przewidział i aby nie zwalać winy na antywirusa ,że zamula można skorzystać z jego dodatków do czyszczenia i usuwania plików ,ciasteczek itp. Do tego służą inne i dokładniejsze programy do czyszczenia i optymalizacji i nie jestem informatykiem ,więc wcześniej miałem Ccleaner a obecnie Kerish Doctor 2017(4.65) którego oceniam wysoko i robi to co należy do niego a nie do mnie- prawidłowo .

vortexx   6 #179 04.02.2017 17:49

Kolejny raz w promocji na pół roku http://www.comss.info/page.php?al=Ashampoo_Anti_Virus_free

reklama