AutoMapa i Policja wspólnie aktualizują mapy

Strona główna Aktualności

O autorze

AutoMapa i Warmińsko-Mazurska Policja poinformowały o rozpoczęciu współpracy w zakresie aktualizacji niebezpiecznych miejsc w rejonie Warmii i Mazur. Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu już w te wakacje kierowcy będą ostrzegani przez AutoMapę o niebezpiecznych strefach.

Prace nad projektem rozpoczęły się w styczniu tego roku. Aby dokładnie wskazać strefy, w których w 2007 roku doszło do największej liczby zdarzeń drogowych, funkcjonariusze policji przejechali ponad 1000 km po drogach krajowych i wojewódzkich w rejonie Warmii i Mazur. Wszystkie strefy niebezpieczne zostały zweryfikowane w praktyce i na podstawie współrzędnych geograficznych przeniesione do systemu mapy cyfrowej. W oparciu o te dane, AutoMapa będzie ostrzegała kierowcę korzystającego z nawigacji o wjeździe w strefę niebezpieczną. Jest to szczególnie ważne dla turystów, którzy odwiedzają ten region i nie znają specyfiki dróg.

Co ważne, dane dotyczące występowania stref niebezpiecznych będą rokrocznie aktualizowane tak, aby wszyscy użytkownicy AutoMapy mieli pewność, że dane te są zawsze aktualne.

Demonstracyjna wersja AutoMapy 5.0.7.0803 dostępna jest do pobrania z naszego działu PROGRAMY -> Akcesoria -> Mapy i nawigacja GPS

© dobreprogramy