r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Automate 1.0 2.0.1.1

Strona główna Android Podróże i transport Inne aplikacje dla kierowców

Automate to program na Androida, służący jako asystent podczas podróży samochodem. Aby wykorzystać możliwości programu Automate, najlepiej zamocować smartfon w specjalnym uchwycie w samochodzie, a później uruchomić aplikację. Wtedy korzystanie z Automate będzie najwygodniejsze.

Galeria programu

Po zainstalowaniu, Automate poprowadzi użytkownika przez krótki przewodnik o usłudze, poinformuje o możliwych niedoskonałościach w działaniu map oraz bazy informacyjnej (np. lokalizacji stacji benzynowych na trasie) i poprosi o dostęp do powiadomień smartfonu. Później Automate zamienia się w swego rodzaju launcher na smartfonie, przykrywa bowiem inne ekrany. Znikają systemowe ikony w pasku powiadomień, znika przycisk "Home" lub "Wstecz", zostaje tylko ekran aplikacji Automate. Na głównym pulpicie, Automate wyświetla aktualną lokalizację, informacje o pogodzie i wpisach w kalendarzu, a także powiadomienia np. o SMS-ach, nieodczytanych e-mailach, nieodebranych połączeniach itp. Na wiadomości możemy odpowiadać głosowo, wystarczy raz kliknąć w dane powiadomienie, a program zapyta, czy chcemy odpowiedzieć nadawcy wiadomości.

W dolnej części ekranu smartfona Automate wyświetla pięć przycisków. Pierwszy służy do uruchamiania nawigacji samochodowej, bazującej na Mapach Google. Drugi przenosi do dialera telefonicznego, gdzie mamy dostęp do najczęściej wybieranych kontaktów oraz wyszukiwarki, dzięki której możemy przeszukać całą naszą książkę telefoniczną. Kolejny przycisk odsyła do menu głównego Automate, a następny pozwala sterować zainstalowanymi na smartfonie aplikacjami muzycznymi, np. Spotify, TuneIn Radio lub Google Play Music. Ostatni przycisk Automate odsyła do skrótu ustawień systemowych (włączanie Bluetooth, regulowanie jasności ekranu, autoobracanie ekranu i włączanie lub wyłączanie Wifi), pozwala też szybko uruchomić kalendarz oraz pełne menu ze wszystkim aplikacjami, któe mamy zainstalowane na smartfonie.

Program Automate jest darmowy, ale posiada też wersję Premium. Płacąc za nią ok. 15 zł, użytkownik otrzyma dodatkowe funkcje: więcej opcji rozruchowych aplikacji, rejestrator wykroczeń drogowych informujący m.in. o fotoradarach na danym odcinku trasy, a także możliwość personalizacji wyglądu aplikacji (m.in. ustawiania tła na dzień oraz na noc).

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Automate zmieni smartfon z Androidem w asystenta kierowcy

15
OPROGRAMOWANIE 30.12.2015 | Łukasz Maślanka (lukasz_em)

Ten program może zainteresować zwłaszcza kierowców. Automate, czyli asystent samochodowy na smartfony z Androidem, doczekał się finalnego wydania, które można już pobrać ze sklepu Google Play. Po uruchomieniu, Automate staje się swego rodzaju nakładką na Androida, zamieniającą smartfon w doradcę kierowcy i jego sekretarkę. Program usuwa wszelkie inne ikony (np. te z paska powiadomień) i ekrany, zostawiając tylko przyciski systemowe, choć je również można schować, wybierając w ustawieniach aplikacji opcję immersive. Po uruchomieniu i nadaniu programowi dostępu do powiadomień w smartfonie, nasz…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.