Avast Battery Saver Avast Battery Saver 2.8.3

Strona główna Android Narzędzia Bateria i zarządzanie energią
Pobierz program
lub zeskanuj:

Avast Battery Saver ma pomóc w wydłużeniu czasu pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Posiada inteligentne profile, które potrafią aktywować się w zależności od lokalizacji użytkownika czy też pory dnia.

Aplikacja poza optymalizacją pracy urządzenia pozwala śledzić zużycie baterii poprzez poszczególne programy i gry, w tym procesy systemu. Choć nowsze wersje Androida posiadają podobne informacje w ustawieniac, Avast Battery Saver prezentuje więcej danych.

To jednak nie dane o zużyciu są najważniejsze w aplikacji, a możliwość optymalizacji pracy telefonu. Przy tego typu programach warto pamiętać, że u osób które same świadomie dbają o baterię ograniczają różne elementy pracy telefonu, efekty optymalizacji będą niewielkie, a nawet żadne. Cały proces polega na odpowiednim dostosowaniu pracy takich elementów systemu jak: podświetlenie ekranu, łączność bezprzewodowa, czas wygaszenia itp.

Elementy te mogą być regulowane automatycznie, wtedy aplikacja potrzebuje czasu aby zebrać informacje o tym jak korzystamy z urządzenia. Profile możemy również konfigurować ręcznie. W zależności od wprowadzonych ograniczeń i poprzednich ustawień, pozwala to zaoszczędzić do 20% energii na jednym ładowaniu. Znajdziemy tu także tryb awaryjny, który drastycznie obniża działające usługi w celu maksymalnej wydłużenia czasu pracy na baterii.

Avast Battery Saver to aplikacja darmowa i na chwilę obecną pozbawiona reklam. Pomaga lepiej zrozumieć, jakie procesy najbardziej obciążają naszą baterię, a także w prosty i zautomatyzowany sposób ograniczyć zużycie energii. To ostatnie rozwiązanie będzie szczególnie przydatne u osób mniej zaawansowanych w edycji ustawień pracy systemu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!