Avast Internet Security Avast Internet Security 19.6.2383

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Avast Internet Security to pakiet zabezpieczający, wyprodukowany przez czeską firmę AVAST Software. Zapewnia kompleksową ochronę przed wszelakiego rodzaju zagrożeniami, na jakie natknąć się może użytkownik w Internecie - w tym także zagrożenia ze strony zainfekowanych witryn internetowych i wykradanie poufnych danych np. podczas zakupów online lub transakcji bankowych przez Sieć.

Wyposażony on został we wszystkie rozwiązania znane z niższych produktów tego producenta. Znajdziemy wśród nich m.in. ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów realizowaną poprzez tzw. mechanizm strumieniowego wysyłania, tryb SafeZone, funkcję skanowania komputera w czasie bootowania, a także analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami.

Oprogramowanie wyposażone zostało także w funkcję monitorowania zachowań, weryfikacji stron internetowych oraz mechanizm Software Updater. Zabezpieczają one komputer przed potencjalnie niebezpiecznymi komponentami, szkodnikami, na które natknąć się można podczas surfowania w Internecie, ale także lukami w przestarzałym oprogramowaniu, które posłużyć mogą niepowołanym osobą do przejęcia kontroli nad systemem operacyjnym. Na uwagę zasługują również opcje czyszczenia przeglądarki internetowej ze zbędnych rozszerzeń, tworzenia dysków ratunkowych, ale również wbudowany menedżer haseł.

Avast Internet Security oferuje dodatkowo wbudowany moduł inteligentnej zapory sieciowej, filtry chroniące przed spamem, phishingiem, spyware, a także zoptymalizowany z myślą o posiadaczach wielordzeniowych procesorów silnik antywirusowy.

Nowości i zmiany w wersji 2017

Avast 2017 to przede wszystkim odświeżona wersja chmurowego skanera antywirusowego CyberCapture, który radzić ma sobie z wykrywaniem i analizą podejrzanego kodu w czasie rzeczywistym – przechwycone pliki trafiają do wirtualnego środowiska, w którym ich zachowanie jest testowane, a dane o zachowaniu przekazywane do Avast Threat Labs. Towarzyszy mu nowy mechanizm obronny Behavior Shield, przeprowadzający analizę zachowania procesów na komputerze użytkownika. Nastawiony przede wszystkim na wykrywanie aktywności typowych dla ransomware, keyloggerami i innym oprogramowaniem szpiegującym, chroni nawet przed nieznanymi dotąd zagrożeniami, wykorzystującymi luki 0-day.

Kolejną nowością jest ulepszony Wi-Fi Inspector, wcześniej znany jako Avast Home Network Security. To narzędzie skupia się na zabezpieczeniach routera i urządzeń podłączonych do domowej sieci, sprawdzając, czy ich firmware jest wolne od luk. Avast 2017 przynosi także ulepszony menedżer haseł, który przechowuje wszystkie hasła użytkownika w centralnym schowku, zaszyfrowanym kluczem wyprowadzonym z hasła głównego oraz potrafi automatycznie uzupełniać wszystkie formularze wykorzystywane do logowania do kont online. Z kolei gracze docenią zupełnie nowy tryb Game Mode.

Należy też wspomnieć o debiutującym w tym wydaniu trybie pasywnym. Dzięki niemu osoby korzystające już z innego antywirusa będą mogły wykorzystać interesujące ich funkcje Avasta bez konieczności odinstalowania innego oprogramowania zabezpieczającego.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

nie widzę
brak skanowania pełnego dysku, jest tylko opcja "inteligentny skan"
ocena użytkownika
20.11.2016 11:48 • Recenzja do wersji 2016 12.3.2280

Kolejny raz firma avast, dając wersję trial, kombinuje jak wrobić nas w wersję płatną. I tak, po kilku dniach używania, pojawia się komunikat o możliwości przedłużenia trial na 60 dni. Na podanym linku oczywiście podać należy dane osobowe, mail i dalej cóż widzimy?Zamiast zakończyć temat i wysłać nam na podanego maila serial firma chce podania karty płatności itd czyli ewidentnie chce nas już okraść. Oczywiście serialu na trial 60 dni nie dostaniemy póki nie zapłacimy kartą na stronie avast. To skandal i jawne oszustwo, niegodne firmy która uważa się za lidera firm programów anty wir i zapór.

Lekki, niedrogi, wystarczająco skuteczny.
Brak.
ocena użytkownika
01.07.2016 15:33 • Recenzja do wersji 2016.12.1.2272

Zużycie procesora- 0,3% - 1,8%, przy skanowaniu do 48%
Zużycie pamięci 22,3 MB, przy skanowaniu do 36 MB
Awast safe zone idealny do bankowości internetowej.
Dobry, intuicyjny interfejs,szybki w działaniu częste aktualizacje, bardzo dokładny.
Avast Internet Security instaluje się na ustawieniach domyślnych.
Aby zwiększyć poziom ochrony, zalecam manualną konfigurację.
Zdecydowanie polecam, korzystam od kilku lat bez strat własnych.