Azja nie gra fair?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wspólny plan kilku azjatyckich krajów, polegający na próbach opracowaniu własnego oprogramowania operacyjnego, alternatywnego dla proponowanego przez Microsoft (pisaliśmy o tym kilka dni temu), może rozpocząć dyskusję o naruszaniu warunków uczciwej konkurencji - uważa Microsoft.

Pomysł stworzenia własnego oprogramowania przedstawiły niedawno takie kraje jak Chiny, Japonia i Korea Południowa. Podczas spotkania przedstawicieli tych krajów zaproponowano, by system, oparty prawdopodobnie na Linuxie, mógł być kopiowany i modyfikowany bez przeszkód i nieodpłatnie. Cytowany przez CNET przedstawiciel Microsoftu stwierdził, że już wkrótce zobaczymy, które rozwiązanie wybierze rynek. Microsoft preferuje konkurencję, ale na wolnym rynku. Rządowe agencje nie są instytucjami, które powinny decydować w zastepstwie rynku.

Dążenia Azjatów do stworzenia własnego oprogramowania podyktowane jest chęcią wyrwania się spod "dominacji" Microsoftu. Według tamtejszych firm, Microsoft ma zbyt wielką kontrolę nad przemysłem PC.

© dobreprogramy
s