BZ WBK konkurentem Ubera? Nowa wersja aplikacji pozwoli zamawiać taksówki

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Można było się spodziewać, że pojawienie się na polskim rynku Ubera, a także szybko zwiększająca się lista miast, w których można skorzystać z usługi, wpłynie pozytywnie na konkurencję i to, jak korzystamy z usług tradycyjnych korporacji taksówkarskich. Otrzymaliśmy zatem liczne, często bardzo udane, aplikacje służące zamawianiu taksówek, a dziś wiadomo już, że korporacje dokonały kolejnego kroku na drodze do XXI wieku.

Serwis Bankier.pl informuje, że w weekend opublikowana zostanie aktualizacja aplikacji mobilnej BZWBK24. Najważniejszą nowością będzie moduł iTaxi, który pozwoli zamówić taksówkę. Niestety pojawienie się nowego modułu oznacza także zniknięcie innego – w kolejnej wersji aplikacji BZWBK24 zabraknie funkcji SkyCash przydatnej w opłacaniu komunikacji miejskiej.

Możliwy będzie nie tylko wybór usługodawcy, ale też kierowcy, liczby miejsc w samochodzie. Ponadto w aplikacji banku będzie można zobaczyć ocenę kierowcy i śledzić przejazd. Największym udogodnieniem będzie jednak ułatwiona forma płatności polegająca na automatycznym obciążaniu konta. Pasażer nie musi mieć zatem ze sobą gotówki czy karty płatniczej, choć oczywiście opłacenie przejazdu w ten sposób będzie możliwe. Trudno traktować te nowości inaczej, niż odpowiedź na partnerstwo Ubera i Alior Banku.

Ponadto BZ WBK dołączy do grona banków, które oferują w swoich aplikacjach mobilnych możliwość logowania na iPhone’ach za pomocą linii papilarnych, dzięki TouchID. Trzeba przyznać, że konkurencja dla Ubera w postaci aplikacji mobilnej jednego z największych banków w Polsce to niecodzienny pomysł, który jednak może być wielkim sukcesem. Nowa wersja programu ma zostać udostępniona już w weekend, zaś aktualną znajdziecie w naszej bazie.

© dobreprogramy