Bandizip Bandizip 6.25

Strona główna Windows Akcesoria Kompresory plików
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bandizip to lekki, szybki i darmowy program do kompresji danych, który z powodzeniem obsługuje archiwa w najpopularniejszych formatach, stworzone m.in. przy użyciu 7-Zipa, WinZipa oraz WinRARa.

Podstawowym atutem narzędzia jest jego prostota. Wyposażony on został w przejrzysty interfejs graficzny oraz zestaw jedynie niezbędnych funkcji, przez co program doskonale sprawdza się w domowych zastosowaniach, ale nie tylko. Z jego pomocą sprawnie wypakujemy zawartość dowolnego archiwum, stworzymy nowe archiwum zadanym poziomem kompresji, podzielimy je na części lub zabezpieczymy hasłem.

Bandizip oferuje również opcje usuwania plików po archiwizacji, pozwalającą automatycznie kasować z dysku dane, które poddaliśmy kompresji i które umieszczone zostały w archiwum. Nie zabrakło również funkcji testowania skompresowanych danych na występowanie różnego rodzaju błędów oraz wsparcia dla metody "przeciągnij-i-upuść".

Program wyposażony został w zaawansowane algorytmy kompresji ZIP oraz wsparcie dla wielordzeniowych procesorów, dzięki czemu poprzez jednoczesne wykorzystanie do tworzenia archiwów wielu wątków skraca się czas poświęcany na tę operację. Bandizip pozwala na wypakowywanie zawartości archiwów RAR, ACE, ALZ, APK, ARJ, BH, BZ, BZ2, CAB, EGG, GZ, J2J, JAR, IMG, IPA, ISO, LHA, LZH, LZMA, PMA, TBZ, TBZ2, TGZ, TLZ, TXZ, UDF, WAR, WIM, XZ, i ZIP, a także tworzenia skompresowanych danych w formatach ZIP/ZIPX, TAR, TGZ, 7Z oraz EXE.

Uwaga!

  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable (ang. wersja językowa), nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybkość, polska wersja, bezawaryjność i prostota, natywna wersja x64.
Zbyt dużo wpisów do eksploratora w ustawieniach domyślnych.
ocena użytkownika
28.03.2015 15:24 • Recenzja do wersji 5.0.5

Szukałem dość długo alternatywy dla świetnego bądź co bądź 7-zipa. Jednak powolny rozwój sprawił, że znalazłem ten program. Dla mnie idealny :) Ale od początku.

Program jest bardzo szybki. Plusem jest także to, że jak pracuje z plikami, to można normalnie używać komputera. Dodatkowo ma bardzo wygodny interfejs. Przejrzysty i po polsku.

Jedyną wadą w/w programu jest zbyt duża nachalność, jeżeli chodzi o integrację z systemem. Domyślnie program dodaje dużo wpisów do menu kontekstowego, może trochę zburzyć nasz porządek w systemie :) Jednak bardzo łatwo to zrekonfigurować i nie ma z tym problemów.

Wisienką na torcie jest fakt, że program podczas instalacji nie proponuje instalacji żadnych reklamiarz. Dla mnie zasłużona 5 :)