reklama

Barack Obama uwieczniony w Photosynth

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Podejdź do prezydenta, gdy ten składał przysięgę - dzięki inicjatywie CNN i narzędziu Microsoft Photosynth.

To właśnie dzisiaj przed godziną 12:00 czasu wschodnioamerykańskiego (18:00 czasu polskiego) przed budynkiem Kapitolu w Waszyngtonie w obecności blisko 5 milionów ludzi zaprzysiężony został 44 prezydent Stanów Zjednoczonych - Barack Obama. Dzięki inicjatywie CNN, pomocy świadków zdarzenia wyposażonych w aparaty fotograficzne i narzędziu Microsoft Photosynth każdy może podejść do prezydenta w tej ważnej chwili i spojrzeć mu prosto w oczy.

Zdjęcia wykonane przez fotoreporterów CNN i wybrane fotosy nadesłane przez publiczność zostały wprowadzone do narzędzia Photosynth, które stworzyło trójwymiarowe sceny ceremonii zaprzysiężenia Baracka Obamy. Scen jest kilkanaście, każda składa się z kilkudziesięciu lub nawet kilkuset zdjęć - umiejscowiono je na mapie. Dzięki temu można wybrać się na wirtualny spacer po Waszyngtonie, podejść blisko prezydenta lub zobaczyć kulisy całego wydarzenia i zgromadzoną publiczność.

Rozwijane przez Microsoft Live Labs narzędzie Photosynth powinno być dobrze znane naszym czytelnikom, chociażby z konkursu, jaki organizowaliśmy pod koniec ubiegłego roku. Pozwala ono wygenerować wirtualną scenę lub trójwymiarowy obiekt na podstawie już kilku zdjęć. Korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne. By poznać możliwości programu, polecamy zapoznać się z nagrodzonymi pracami konkursowymi na najlepszą przestrzeń Photosynth.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama