reklama

Będzie przenośne Age of Empires, ale nie takie, jakie pamiętamy

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kiedy w 2009 roku zamknięto Ensemble Studios, fani marki Age of Empires zakopali w ogródkach nadzieje na czwartą oraz piąta odsłonę strategicznej serii. Jako że reedycje HD są ostatnimi czasy bardzo modne, Microsoft niedawno tylko sięgnął do szafy, aby drugą część wydać w odświeżonej oprawie. Wraz ze wzrostem popularności tabletów i mocnych smartfonów zapowiedziano też powrót marki w wersji na urządzenia przenośne, rozbudzając nadzieje na (prze)znośną konwersję klasycznej produkcji. Niestety — Japończycy przygotowują nowe Free-2-Play.

KLab Inc. rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni nabyło od Microsoftu licencję na dzieła tworzone z myślą o sprzętach pod kontrolą systemów iOS oraz Android, a w przyszłości także Windows Phone. Pierwsza gra pojawić się ma jeszcze w tym roku fiskalnym, więc pojawiły się hipotezy, że chodzi o prosty port Age of Empires Online. Ponoć w niedługim czasie doczekać mielibyśmy się do tego kieszonkowych odsłon innych nieco przykurzonych serii, również tych z Xboksów, lecz na chwilę obecną sztab z Redmond zwyczajnie wyjaśnia, że nie ma nic więcej w temacie do dodania.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama