Age of Empires II HD dostanie dodatek, ale z Windowsem XP dalej sobie nie pogracie

Age of Empires II HD dostanie dodatek, ale z Windowsem XP dalej sobie nie pogracie

Łucznicy na wielbłądach? Proszę bardzo.
Łucznicy na wielbłądach? Proszę bardzo.
10.04.2015 09:48

Age of Empires II to jedna z dawnych kultowych strategii, która ponad dwa lata temu doczekała się wersji HD wypuszczonej na platformę Steam. Ponieważ Ensemble Studios, ekipa odpowiedzialna za rozwój serii, od dawna nie istnieje, fani cieszyli się chociaż z wznowienia, dorabiając samemu rozszerzenia. Przy współpracy z taką grupką zapaleńców powstaje jednak również kolejny oficjalny dodatek. Pojawi się w tym roku.

Łucznicy na wielbłądach? Proszę bardzo.
Łucznicy na wielbłądach? Proszę bardzo.

Obecni opiekunowie marki bardzo chwalili sobie partnerstwo z osobami, które w 2013 roku dały nam świetny pakiet Forgotten Empires i postanowili pociągnąć temat. W rezultacie wielomiesięcznych burz mózgów, spisywania pomysłów na kartkach plus oczywiście słuchania, czego spodziewa się dalej po produkcie skupiona wokół niego społeczność, zebrano dostatecznie dużo materiału, aby uraczyć ją bardzo pokaźnym zestawem nowości. Dostaniemy świeże cywilizacje, kampanie, tryby gry i oczywiście jednostki do wykorzystania w boju. Szczegóły dodatku zdradzane będą stopniowo.

Aby już teraz przygotować nabywców gry na nadchodzące zmiany, wypuszczono kolejną automatyczną aktualizację dla Age of Empires II: HD Edition. Skoncentrowano się w niej na usprawnieniu rozgrywek wieloosobowych, skupiono się na optymalizacji tytułu, który pomimo używania w sumie starego silnika wciąż potrafił przyciąć na nowoczesnych komputerach, a zarazem zakończono wsparcie dla użytkowników wciąż korzystających z Windowsa XP — i tak aż rok po tym, jak zrobił to oficjalnie Microsoft. Tym samym wielu graczy nagle oto straciło dostęp do zakupionego produktu...

Tylko niemniej pozornie, bowiem projekt podzielono teraz na gałęzie rozwojowe. Jedyna słuszna, już niedziałająca na XP, prowadzona jest dalej i ona właśnie otrzyma wspomniane wyżej nowe rozszerzenie, a z czasem także zestawy kolejnych poprawek. Jeśli ktoś dalej używa starego systemu operacyjnego, dlatego właśnie Age of Empires II: HD Edition przestało się uruchamiać. Dostęp do zamrożonej wersji produktu, z wszystkimi zmianami przed najnowszą łatką, musi sobie wymusić, wybierając opcję last-win-xp-version z zakładki wersji beta we właściwościach gry na Steam. Tym samym pobawi się od teraz wyłącznie w wersję archiwalną produktu, podczas gdy pozostali grać będą dalej w najnowsze możliwe i wzbogacane o nowe opcje rewizje.

To chyba dobry moment, aby podpytać czytelników nie tylko, czy wciąż grają w AoE II, ale też jakiego systemu używają do uruchamiania gier. Czy odcinanie pewnej części społeczności od aktualizacji dla produktu, żeby móc wprowadzić szereg wcześniej niemożliwych do zastosowania usprawnień kodu, powinno spotykać się z ogromnym rozczarowaniem nabywców z XP, czy to po prostu taka normalna kolej rzeczy?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)