Bezbolesny Service Pack 2 dla Windows Server 2003

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas gdy trwają już testy Service Pack 2 dla systemu Windows Server 2003 (także dla Windows XP x64), Microsoft ujawnia kilka szczegółów na jego temat - przede wszystkim pakiet ma być znacznie prostszy w instalacji niż miało to miejsce w przypadku SP1. Wtedy zmiany w funkcjonalności, zwłaszcza w kwestii zabezpieczeń, były naprawdę spore i pojawiały się problemy z kompatybilnością. Teraz Microsoft ma zamiar zrobić "konwencjonalny Service Pack" z wszystkimi wydanymi poprawkami i usprawnionymi narzędziami.

W skład SP2 wejdą m.in. usprawnienia dotyczące systemu Windows Vista - m.in. Windows Deployment Services, które zastąpią przestarzałe już Remote Installation Services. Oprócz tego w SP2 znajdziemy konsolę MMC 3.0, wsparcie dla WPA2, ulepszone filtrowanie IPSec oraz reguły firewalla na konkretny port. Popularne narzędzie MSConfig zyska zaś nową zakładkę z wieloma narzędziami, co ułatwi korzystanie z narzędzi diagnostycznych.

Service Pack 2 dla Windows Server 2003 planowany jest na koniec bieżącego roku, niemniej dokładna data nie jest jeszcze znana. Wiadomo natomiast, że będzie on dostępny na wersje 32- i 64-bitowe, zarówno podstawowe, jak i R2.

© dobreprogramy
s