Bill Gates stale na czele listy Forbes'a

Strona główna Aktualności

O autorze

Magazyn Forbes opublikował doroczną listę najbogatszych ludzi na świecie. Stało się niejako tradycją, że otwiera ją William Gates III, w tym roku oczywiście tradycji również stało się zadość. Forbes oszacował fortunę Billa Gatesa na 50 mld dolarów co oznacza przeszło 3 mld wzrost w stosunku do ubiegłego roku.

W czołówce nie ma jednak wielu przedstawicieli branży IT, na szóstym miejscu znalazł się Paul Allen (22 mld USD), współzałożyciel Microsoftu. Tak więc w pierwszej dziesiące branżę IT reprezentują tylko przedstawiciele korporacji z Redmond. Kolejną pozycję w branży komputerowej zajął Michael Dell (12 pozycja - majątek 17,1 mld USD), natomiast w trzeciej dziesiątce pojawili się przedstawiciele Google - Sergey Brin i Larry Page (odpowiednio 26 i 27 miejsce i majątki szacowane na 12,9 i 12,8 mld USD).

Na liście widnieją również nazwiska 3 naszych rodaków: Zygmunta Solorza - 382 pozycja z najątkiem 2 mld USD, ex equo 746 miejsce na liście zajęli Leszek Czarnecki oraz Jan Kulczyk - 1 mld USD.

© dobreprogramy
s