Bitdefender Mobile Security Bitdefender Mobile Security 3.3.125.1671

Strona główna Android Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program
lub zeskanuj:

Bitdefender Mobile Security to pakiet ochronny dla platformy Android. Zapewnia on kompleksową ochronę smartfonu, tabletu, lub innego urządzenia pracującego pod kontrolą systemu od Google. Posiada on moduł antywirusowy, asystenta prywatności, skaner sieci i przeglądanych witryn www, a także moduł antykradzieżowy. Aplikacja pozwala również na ochronę aplikacji za pomocą kodu PIN.

Podstawowym modułem pakietu jest skaner złośliwego oprogramowania. Działa on w oparciu o mechanizm „Autopilot” znany z dekstopowych produktów Bitdefendera: skanowanie i akcje są podejmowane w pełni automatycznie. Antywirus skanuje wszystkie pobierane i instalowane aplikacje, pozwala także na ręczne skanowanie przez użytkownika. W ramach antywirusa działa również ochrona sieci, która skanuje przeglądane strony internetowe. Drugim składnikiem jest ekspert prywatności, który daje pogląd na to, jakich uprawnień wymagają używane aplikacje. Dokładnie opisuje on każdą z nich, pozwala również na szybkie usunięcie danej aplikacji, oraz udostępnienie innym użytkownikom informacji o tym, że nie jest ona bezpieczna. Moduł ten podsumowuje wszystkie aplikacje i wyświetla sumaryczny wynik prywatności użytkownika.

Moduł antykradzieżowy pozwala na zdalne lokalizowanie i blokowanie urządzenia, a także usuwanie danych. Lokalizowanie może odbywać się po pobieraniu danych GPS, a także włączeniu sygnału dźwiękowego (np. gdy niemożliwe jest znalezienie telefonu w jakimś pomieszczeniu). Użytkownik może zarządzać funkcjami antykradzieżowymi za pomocą specjalnej strony internetowej po utworzeniu konta Bitdefender, a także poprzez drugi, zaufany telefon i wysyłanie wiadomości SMS z odpowiednimi poleceniami. BitDefender pozwala także na ochronę aplikacji. Po jej aktywowaniu, uruchomienie danego programu wymagać będzie podania zabezpieczającego kodu PIN.

Ustawienia pakietu pozwalają na włączanie powiadomień asystenta prywatności, oraz wysyłanie informacji diagnostycznych. Bitdefender oferuje swój pakiet w pełnej polskiej wersji językowej. Aplikacja do działania wymaga wykupionej subskrypcji. Producent udostępnia bezpłatną 14-dniową wersję próbną.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

skuteczny antywirus, ochrona sieci
brak
ocena użytkownika
04.12.2018 16:33 • Recenzja do wersji 3.3.042.720

Program skuteczny i bezpieczny. Od momentu instalacji nie boję się korzystać z poczty, płacić za zakupy online. Robię to na laptopie lub smartfonie. Zdarza mi się, że płacę również poza domem - antywirus skanuje sieć, z której korzystam. Wcześniej zastanawiałem się, kiedy moje loginy i hasła zostaną podejrzane i skradzione. Co jakiś czas zmieniałem je- zdarzało mi się zapomnieć, na jakie. Teraz ten kłopot zniknął. Bitdefender ma obcję menagera haseł, który w bezpiecznym portfelu przechowuje moje hasła i inne poufne dane. Kiedy ich potrzebuję – automatycznie wpisuję je w formularzach. Antywirus to wygoda i poczucie bezpieczeństwa. Dobrze, zę Bitdefender zadbał o ochronę prywatności. Reklamy w końcu nie mają dostępu do moich danych.

skanowanie aplikacji, ochrona prywatnosci
brak
ocena użytkownika
24.11.2018 18:36 • Recenzja do wersji 3.3.042.709

Bardzo fajna, niedroga wersja antywirusa. Mobile Security ochrania mój telefon z systemem Android raz tablet, z którego bardzo często korzystam poza domem. Duży plus za skanowanie aplikacji, które mam zamiar pobrać oraz możliwość bycia anonimowym w sieci – do tej pory, jeśli coś przeglądałem, to automatycznie od tego czasu byłem męczony stronami o podobnej treści. Nie dało się z tym już wytrzymać. Potrzebny moduł antykradzieżowy oraz skaner złośliwego oprogramowania.