Bixby w Galaxy S8 albo nic: Samsung blokuje zmianę funkcji przycisku

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Jedną z najciekawszych nowości w Samsungu Galaxy S8 jest Bixby. Autorski asystent głosowy jest na tyle ważny dla producenta, że otrzymał on swój własny fizyczny przycisk. To dobre rozwiązanie dla użytkowników Bixby, jednak dla całej reszty dodatkowy przycisk jest całkowicie zbędny.

Sytuacja prezentowałaby się zupełnie inaczej, gdyby można przypisać mu jakąkolwiek inną funkcję. Niestety, Samsung nie zamierza udostępnić możliwości modyfikacji zastosowania tego przycisku. Jest to o tyle zaskakujące, że brak zainteresowania asystentami to nie jedyny czynnik, który zmniejszy popularność Bixby. Dochodzi tutaj jeszcze kwestia języka i ograniczeń geograficznych: choćby w Polsce asystent jest bezużyteczny. Ba, bardzo możliwe, że Bixby nigdy nie nauczy się polskiego.

W zeszłym tygodniu, odkryta została możliwość przypisania dowolnej aplikacji do przycisku Bixby. Nie była to jednak funkcja udostępniona oficjalnie przez Samsunga. Umożliwiała to aplikacja All in one Gestures, dostępna w sklepie Google Play. Jednakże producentowi to się nie spodobało i w najbliżej aktualizacji systemowej, postanowił zabrać użytkownikom Galaxy S8 opcje modyfikacji przycisku.

Liczymy, że obecna polityka Samsunga ulegnie zmianie. Nadzieję na pozytywną zmianę daje tweet Philipa Berne z Samsunga, który nie wyklucza, że w przyszłości będziemy mogli ponownie zmieniać aplikację wywoływaną przez przycisk Bixby. Wówczas zmiana miałyby być wspierana oficjalnie, a więc najpewniej bez potrzeby sięgania po aplikacje firm trzecich.

© dobreprogramy