Bleep 1.0.5653.37678 Alpha

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Aplikacja Bleep jest komunikatorem nastawionym na ochronę prywatności. Program został stworzony przez twórców aplikacji BitTorrent, korzysta on z komunikacji peer-to-peer w celu zaoferowania tajności. Komunikator oprócz wymiany wiadomości tekstowych pozwala również na wykonywanie połączeń telefonicznych. Wszystkie są zabezpieczone przed podsłuchaniem.

Ochrona użytkowników opiera się na szyfrowaniu danych, a także komunikacji bezpośredniej pomiędzy nimi. Po zainstalowaniu aplikacja wymaga utworzenia nowego konta, lub sparowania z kontem już istniejącym. Nowe konto wymaga podania adresu email bądź numeru telefonu. Do sparowania z istniejącym kontem konieczne jest otworzenie komunikatora na innym urządzeniu i zeskanowanie odpowiedniego kodu QR. Urządzenie zostanie automatycznie połączone z kontem i zarejestrowane w bezpiecznej sieci. Główne okno wyświetla listę kontaktów, udostępnia także ich wyszukiwarkę. Prawa część została poświęcona treści wiadomości. Aplikacja umożliwia przeglądanie historii połączeń, a także dodawanie nowych znajomych. Możemy to zrobić za pomocą ich adresu email, numeru telefonu, lub klucza publicznego (w formie kodu QR lub tekstu). Aplikacja pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych, możliwe jest także wykonywanie połączeń telefonicznych z użytkownikami sieci.

Ustawienia komunikatora pozwalają na zmianę nicka, przeglądanie informacji o koncie, a także importowanie kontaktów z skrzynki adresowej z konta Gmail. W ustawieniach znajdziemy także funkcję dodawania nowego urządzenia, oraz czyszczenia historii wiadomości. Program jest udostępniany za darmo. Producent udostępnia wersję dla Windows, Mac OS X, a także Androida.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Bleep – komunikator od twórców BitTorrenta obiecuje odporność na zrzuty ekranu

10
13.05.2015  •  Paweł Piskurewicz

Po raz pierwszy o komunikatorze Bleep wspominaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy to ukazała się wersja alfa dla systemów Android, OS X oraz Windows. Od tego czasu aplikacja doczekała się kilku poprawek, wersji na nowe platformy, a także oficjalnej premiery. Głównymi zaletami komunikatora stworzonego przez firmę BitTorrent ma być łatwa i bezpieczna komunikacja. Anonimowość i bezpieczeństwo ma nam zapewnić wykorzystanie kluczy prywatnych i publicznych oraz systemu DHT. Więcej o działaniu mechanizmu zabezpieczeń pisaliśmy przy okazji wersji alpha. Bezpieczeństwo ma nam zapewnić także tryb…

Bleep – komunikator twórców BitTorrenta dbający o naszą prywatność

26
19.09.2014  •  Łukasz Tkacz

Komunikacja, to jedna z fundamentalnych możliwości, jaką zapewnia nam Internet. Niestety, choć obecnie możemy używać wielu aplikacji do tego celu, większość z nich nie oferuje należytego poziomu bezpieczeństwa, a także prywatności. Niektórzy twórcy oprogramowania próbują znaleźć rozwiązanie tego problemu. Jednym z nich są autorzy popularnej aplikacji BitTorrent. Ich najnowsze dzieło, multiplatofrmowy komunikator Bleep ma za zadanie umożliwić komunikację. Nie tylko łatwą i szybką, ale przede wszystkim bezpieczną i anonimową. Prace nad tym rozwiązaniem trwały już od jakiegoś czasu, ale…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 26.06.2015 00:47

@Szyszka :D (niezalogowany): Poprawny link:

https://prism-break.org/pl/protocols/xmpp/

  #1 21.09.2014 12:15

Niedostępność transportów z innych serwerów.... która jest zaprezentowana w zestawieniu:
http://www.jabberes.org/servers/

A tu takie.... info z PRISM BREAK:
https://prism-break.org/pl/protocols/xmmpp/

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi