Blisko 50% wzrostu przychodów Comarch

Strona główna Aktualności

O autorze

Przychody Comarch w drugim kwartale 2005 wzrosły o 46,8% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym, a ich wartość wyniosła 102 mln zł. Zysk netto w drugim kwartale wyniósł 8 125 tys. zł, co oznacza wzrost o 217%. Po dwóch kwartałach przychody Comarch rosną o 30% i osiągają 176 mln zł, a zysk netto w pierwszym półroczu jest wyższy niż w 2004 o 52% i wynosi 9,4 mln zł. Spółka podtrzymuje ambitne plany wzrostu na cały rok 2005.

- Wyniki za drugi kwartał uważamy za pozytywne, a portfel zamówień, który posiadamy pozwala optymistycznie patrzeć na wyniki Comarch za cały 2005 rok. Cieszy nas bardzo wyraźny wzrost sprzedaży, szczególnie w sektorze ERP w Polsce. Nie zapominamy cały czas o działalności zagranicznej, która jest dla nas strategicznym elementem działalności. Spodziewamy się do końca roku nowych kontraktów w Amerykach, Europie Zachodniej i na wschodzie Europy. Ważnym wyzwaniem dla nas jest teraz zwiększanie rentowności i pilnowanie kosztów oraz poprawa produktywności w całej firmie. - powiedział Profesor Janusz Filipiak, Prezes Comarch S.A.

Comarch jest integratorem i producentem systemów informatycznych dla telekomunikacji, finansów i bankowości, sektora przemysłu handlu i usług, oraz dla administracji publicznej. Jest także producentem oprogramowania dla małych i średnich firm - CDN Klasyka i CDN OPT!MA.

© dobreprogramy
s