Blockstack Browser Blockstack Browser 0.25.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Blockstack Browser to przeglądarka pozwalająca korzystać ze zdecentralizowanych aplikacji, działających w infrastrukturze Blockstack. Przeglądarka działa jako proxy, z którym należy się połączyć korzystając ze swojej ulubionej przeglądarki internetowej.

Blockstack wykorzystuje niższe warstwy tradycyjnego Internetu, ale na poziomie aplikacji stawia na pełną decentralizację, co udało się uzyskać dzięki połączeniom peer-to-peer między węzłami i blockchainowi. Dzięki temu możliwe jest pisanie zdecentralizowanych aplikacji przeglądarkowych, korzystających z rozproszonego przechowywania danych i autoryzacji podobnej do tej wykorzystywanej przy handlu kryptowalutami. Pozwoliło to wyeliminować potrzebę korzystania z haseł i ogromnych centrów danych, narażonych na ataki.

Przeglądarka pozwala precyzyjnie określić uprawnienia aplikacji do zasobów komputera. Wszystkie dane przechowywane lokalnie są szyfrowane.

Przeglądarka dla Windowsa, podobnie jak wersja webowa, ma pewne ograniczenia w porównaniu do wydań dla Linuksa i macOS-a – nie ma na przykład obsługi portfela BTC.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!