Alternatywa dla Tidal nadchodzi z Spotify hi-fi i czeka do tego jeszcze wsparcie wtyczkami foobar2000

Wytrawni melomani dostają nowe możliwości. Pojawia się oferta z nazwą Spotify hi-fi. Bezpłatny foobar2000 ma już wtyczkę Spotify Integration. a oversampling jak w odtwarzaczu CD zapewnić może kolejna dla obsługi z WASAPI. Łatwo jest również podłączyć sobie PC do dobrego zestawu audio, Na temat foobar można tutaj w serwisie przeczytać m.in:

Spadkobierca „Dziesięć-sześćdziesiątki” – test RTX 3060

Prawdę mówiąc karty graficzne z najwyższej półki cenowej nie wzbudzają we mnie aż tak wielkich emocji. Rzecz jasna nie neguję postępu technologicznego oraz wiążącego się z tym potencjalnego skoku w mocy przerobowej względem poprzedniej generacji. Niestety biorąc pod uwagę cenę łakocie tego typu zawsze zarezerwowane są dla stosunkowo wąskiego grona odbiorców. Nieporównywalnie większa grupa użytkowników korzysta jednak z dobrodziejstw układów graficznych zajmujących średni lub niski szczebel w hierarchii.

Crowbits — kolejny niezwykły produkt do nauki STEM od Elecrow

Crow Pi 2 choć genialne, to nie było stworzone dla dzieci w każdym wieku. Sam producent informował, że produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej ósmego roku życia. Więc mniejsze pociechy mogły obejść się smakiem lub przy pomocy rodziców bawić się i poznawać tajniki elektroniki i programowania.

STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics) – akronim, który powstał od pierwszych liter słów w języku angielskim: nauki, technologii, inżynierii i matematyki. (źródło. Wikipedia)

Teraz Elecrow ze swoją nową

Komputery dla graczy: Acer Predator Orion z nowymi kartami graficznymi z serii RTX już w sprzedaży!

Niedawno recenzowałem na blogu stacjonarny komputer dla graczy Acer Nitro N50-610. Model ten wraz z innymi dostępnymi na rynku urządzeniami, tzw. gotowcami, uzupełnia dzisiejsze braki na zapotrzebowanie komponentów sprzętowych. Przez pandemię oraz wymuszoną przez rząd i pracodawców pracę zdalną, rozpoczęło się wykupowanie na potęgę części komputerowych.

IRIScan Desk 5 Pro - mobilny skaner z wieloma zaletami i jedną konkretną wadą

Niedawno na moim warsztacie pojawiło się całkiem interesujące urządzenie. Początkowo myślałem, że otrzymałem do testów mobilną lampkę, ale jak się okazało tytułowy IRIScan Desk 5 Pro był skanerem mobilnym. Miałem już do czynienia z takowymi urządzeniami, ale ich jakość i dość nikłe możliwości, pozostawały w dalekim tyle za skromnymi, ale klasycznymi skanerami. Przez 2 tygodnie miałem okazję sprawdzić, czy jest to sprzęt godny polecenia, prawdziwie mobilny i pełen możliwości. 

Młodzież zmienia świat finansów

Kilka tygodni temu, świat finansów z przerażeniem patrzył na to, co robi młodzież z notowaniami giełdowymi sieci sklepów GameStop. Dla przypomnienia, notowania akcji tej firmy od dłuższego okresu regularnie spadały, a wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że GameStop jako firma zmierza bardziej ku bankructwu, niż ku jakiejkolwiek przyszłości, bo o świetlanej to nawet nie ma co marzyć. Za takim postrzeganiem GameStop stało wiele skomplikowanych czynników, jednak najważniejszymi z nich były dość wnikliwe i szczegółowe analizy finansowe i giełdowe.

Za mało portów w komputerze? Spokojnie, będzie jeszcze mniej, ale to wcale nie jest złe

Jaki to był szok, gdy w 2015 r. Apple zaprezentował 12-calowego MacBooka z zaledwie jednym USB-C, a później przeszedł właściwie tylko na takie złącza. Kogoś skazali na ostracyzm? Bynajmniej – od tamtego momentu minęło ponad 5 lat, a panele I/O laptopów z roku na rok wyglądają coraz biedniej. Pytanie: czy jest nad czym rozpaczać? No właśnie, to wcale nie musi być złe. Tłumaczę.

Żyjemy w czasach szeroko pojmowanej personalizacji. Dzisiaj konsument nie chce już wybierać drogą kompromisu, ale oczekuje urządzenia, które w 100 proc. zrealizuje postawione wymagania, i takie są fakty.