Alternatywna kwadrofonia w Windows jest dobra nawet dla muzyki z winylu

Bardzo ciekawie wypadło odtwarzanie nagrań stereo z 4 głośnikami podłączonymi w nowej konfiguracji Windows, która jest odpowiedzią na światowy trend z ambisonic i dobrze sprawdza się z muzyką rejestrowaną w standardzie kina domowego. Okazuje się, że świetnie sobie radzi także z analogowymi nagraniami kwadrofonicznymi w systemie SQ i QS. Aż korci, by w tym temacie uruchomić podcast.

The Slormancer - RPG akcji dla fanów pixelartu i kombinowania

Trzeba to z przyznać - ostatnimi czasy to właśnie małe studyjka i ich drobne produkcje, najbardziej przykuwają uwagę odbiorców. Wiele wysokojakościowych gier AAA, wychodzących spod myszek i klawiatur swoich twórców, kuleje pod względem wydajności, niespełnionych obietnic czy wysypujących się w dniu premiery, serwerów. Gry typu Indie czy dungeon crawler, ciągle zdobywają istne rzesze fanów.

Nowy Mercedes EQS: Zasięg nawet 700 kilometrów i darmowe ładowanie!

Tytuł odrobinę zwodniczy, ale nie mijam się z prawdą! Przynajmniej pod względem informacji, jakie zaserwował nam dziś Mercedes. Światowa premiera modelu EQS, która odbyła się oczywiście w świecie wirtualnym, w sumie pasuje do tego auta, które wydaje się być całkowicie oderwane od panującej rzeczywistości. Ale po kolei.

Mercedes EQS to kolejny, po modelach EQA, EQC (test "na dniach") i EQV, elektryczna propozycja niemieckiej marki. Tym razem jednak, zresztą jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z najbardziej luksusową limuzyną marki.

Kompaktowy rozmiar, spora moc - Ryzen 9 w skrzynce ITX

Komputery o małych gabarytach cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, skoro pokaźną moc obliczeniową bez większych problemów można umieścić w skrzynce typu ITX o wymiarach dużo mniejszych niż standardowa buda. Taki sprzęt następnie zajmie stosowne miejsce na biurku, szafce albo obok telewizora, stając się tak nawet dość przyjemną dla oka ozdobą. Problem polega jednak na tym, że złożenie PC w standardzie ITX nie jest aż tak łatwe jak mogłoby się to wydawać. Cały proces trzeba przemyśleć gruntowanie, bo inaczej natkniemy się na bardzo irytujące przeszkody.

Cubot W03 — Budżetowy smartwatch za 100 zł

Na rynku co chwilę pojawiają się kolejne modele smartwatchy i opasek. Niemal każdy producent smartfonów czy to większy jak Xiaomi i Samsung, czy mniejszy jak UMIDIGI i DOOGEE ma je w swojej ofercie. Na przetestowanie wszystkich pewnie nie starczyłoby mi życia, ale co jakiś czas na odstresowanie zamiast kolejnego telefonu, fajnie też zrecenzować coś innego. Dziś recenzja smartwatcha Cubot W03.

Recenzja dostępna także na YouTube:

FLSUN Q5 — nie śpię, bo drukuję w 3D

Sami dobrze wiecie, kiedy to szaleństwo się zaczęło. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie od ponad roku dni zlewają się ze sobą, gdyby nie kalendarz, nie wiedziałbym, że mamy już wiosnę, zwłaszcza że za oknem, od czasu do czasu, sypnie śniegiem, a choinka wciąż stoi w korytarzu. Tę monotonię przerwał zamaskowany wysłannik GLSu, który pod moimi drzwiami tuż obok choinki zostawił zawiniątko…

"Rozbudowa" Switch'a, czyli Gioteck wraca do gry

Dziś będzie nieco konsolowo z naciskiem na urządzenie Nintendo. Niemniej jeden z podesłanych sprzętów pochwali się również kompatybilnością z PlayStation 3 oraz PC. Akcesoria udostępniła firma o brytyjskim rodowodzie, czyli Gioteck. Użytkownikom już zabytkowej – siódmej generacji konsol powinna być dobrze znana. Jej portfolio wypełniała pokaźna liczba dodatków zaprojektowanych z myślą o PS3 jak i Xbox 360. Na kilka lata producent ten zniknął z polskiego rynku w wskutek utarczek z lokalnym dystrybutorem. Gioteck mimo tych trudności powrócił na nasz rodzimy grunt.

Test JBL Club One: W pół do premium?

Marka JBL jest doskonale znana w świecie sprzętów audio. Nie jest to co prawda poziom, który czczą melomani i audiofile, ale z pewnością należy do marek z wyższej półki, które na swoją pozycję pracowały latami. Czy słuchawki Club One potwierdzają ten wysoki poziom? Postanowiłem to sprawdzić i na wstępie zdradzę – jest bardzo dobrze.

Zdaje mi się, ze firma JBL w oczach wielu miłośników sprzętu audio, w ostatnich latach nieco straciła.

Linux jako platforma do grania? No spoko, ale i tak pozostanę przy Windowsie. Dlaczego? Wygoda!

Naszły mnie wieczorem drobne przemyślenia. Z racji otwartego bloga oraz możliwości wylania z siebie wiadra żali na tym jakże dyskusyjnym portalu, chciałem się z wami podzielić opinią na temat optymalnego systemu pod pracę, ale i granie w gry wideo. Od młodości jestem czynnym użytkownikiem systemu operacyjnego Windows. Wykorzystuję go do pracy, rozrywki a przede wszystkim - do grania. Miałem tę sposobność spróbować swoich sił w przeróżnych kompilacjach Linuxowych na przestrzeni 20 lat, ale żadna nie kupiła mnie na tyle, by rezygnować z płatnego systemu na darmowy.