Xiaomi MI AIR COMPRESSOR – pompowanie długodystansowe

Pompkę zakupiłem w marcu za około 190 zł. Czemu? Raz – jeżdżę sporo rowerem. Dwa – mamy na podwórku kilka samochodów i ciekawy byłem jak takie małe coś poradzi sobie z pompowanie większych kół.

Oprócz kompresora w zestawie znajduje się kabel ładujący (USB - micro-USB) oraz wąż o długości prawie 20 centymetrów z nakręcaną końcówką do opon samochodowych, adapter „Presta” (rowerowy wentyl), igła do pompowania piłek oraz torba materiałowa do przechowywania i przenoszenia.

Komputer Raspberry Pi. Co to za maluch za 100 usd?

Obraz ze strony raspberrypi.org

”Chcę kupić komputery dla wszystkich” - właśnie taki komunikat wydał niedawno mój szef. Od kilku lat współpracuję z platformą do webinarów. Zdarza się, że od czasu do czasu dostaję premię lub drobny podarunek, ale komputer? I to dla wszystkich pracowników? Branża webinarowa ostatnimi czasy jest dość pożądana i jej rozwój jest dynamiczny.

Bycie dobrze zorganizowanym to połowa sukcesu

W tym wpisie chcę wam opowiedzieć o kilku rzeczach przy pracy z komputerem, które stosuję i które sprawiły, że mam bardziej uporządkowany dzień pracy.

Maile to nieodłączna część pracy z komputerem. Chcę was zachęcić do tego, abyście mieli kilka skrzynek mailowych. Jedna taka „poważna“, a druga do subskrypcji, zakupów, konkursów, korespondencji z kolegami.

Małe kompaktowe słuchawki Tribit QuietPlus 50

Tak niedawno recenzowałem pierwsze słuchawki Tribit z aktywną redukcją szumów, a już pojawiły się kolejne. Tym razem to model QuitePlus 50, który nie tylko jest lżejszy, ale także wygląda lepiej.

Nowe QuitePlus zostały pozbawione twardego futerału, na rzecz bawełnianej sakwy. Trochę szkoda, albowiem woreczek raczej nie uchroni zestawu, a co jedynie zapobiegnie kilku zabrudzeniom.

Dyski zewnętrzne (2) - Toshiba Stor.e Basics 1 TB

Dziś druga część moich wspomnień retro i zarazem podróży w czasie. W poprzednim odcinku była mowa o dysku zewnętrznym Western Digital typu My Book (HDD, 320 GB). Wydawało mi się wtedy, że wystarczy mi on na długie lata. Ale życie zweryfikowało te prognozy i to dość szybko.

„Winowajcą” okazał się YouTube, a dokładnie - jego oferta w zakresie wideoklipów muzycznych i filmów.

Aftershokz OpenMove, wibrujące bezprzewodowe słuchawki

Wiele gadżetów przewinęło się w ostatnich latach przez moje ręce. O jednych wolałbym zapomnieć, z innymi wdałem się tylko w przelotne romanse, ale są też i takie, dla których totalnie straciłem głowę. Do tego grona należy m.in. E-Reader PocektBook, Nitedo Switch czy słuchawki Aftershokz Trekz Titanium, które od sześciu lat towarzyszyły mi codziennie w drodze do pracy. Jednak pewnego dnia zdarzył się niefortunny wypadek i tak dokonały swojego żywota. Żałoba trwała kilka tygodni, zanim pogodziłem się z ich utratą. Niby nic się nie stało, niby to tylko słuchawki.

Najbardziej nieoczywisty sposób na więcej FPS i płynniejsze działanie WINDOWSOWYCH gier - instalacja Linuksa

Jesteś zapalonym graczem pecetowym i komputer jest Twoją główną platformą do gier? Na 99% masz na nim Windows 10. W związku z tym ta rada wydaje Ci się zapewne jeszcze dziwniejsza niż mnie, ale okej, ja też się nie spodziewałem. Ten sposób to - jak zapewne już wiesz, bo tytuły w przeciwieństwie do artykułów czytywane są jeszcze do końca - instalacja Linuksa jako drugiego systemu operacyjnego, obok Windowsa. Wystarczy do tego pendrive i jakieś 20GB miejsca na system (oczywiście warto również coś zarezerwować na instalację gry).