Mikro, Nano, Pico - lampka biurkowa z krewetkami. Oddam gratis ;)

Zostało mi trochę różnych dziwnych rzeczy po przebudowie mojego akwarium i budowie krewetkarium dla żony. Szkoda mi tego było wywalić na śmietnik, więc odgrzebałem malutkie akwarium dla malutkich rybek co to dopiero "wykiełkowały" i ruszyłem do pracy... 

Składowe to: deski do wzmocnienia komody (kantówki), resztki taśmy LED, stary zasilacz, resztki filtra pod żwir, resztki podkładu dla krewetek, resztki kamyków - ogólnie to co udało się pozbierać + odrobina inwencji i kawy.

Gamingowe słuchawki premium V380 od Patriot Viper ...oczywiście RGB - Test

Od dłuższego czasu poszukuję słuchawek do gier, które będą miały dość uniwersalny charakter. Chodzi o headset, który sprawdzi się w sieciowych shooterach pokroju Overwatch czy Call of Duty, oferując precyzyjne pozycjonowanie dźwięku i jego szczegółowość, a także solidny mikrofon, a z drugiej zapewniać będzie efektowne rozrywkowe brzmienie w bardziej filmowych produkcjach, gdzie wszelkie wybuchy czy strzały mają swoją moc i potęgują wrażenia z rozgrywki. Oczywiście dobrze byłoby też, gdyby nie kosztował fortuny jak modele od Razera.

Krewetkarium w wersji smart - jak żona zakochała się w krewetkach.

Przyznam szczerze, że krewetki lubię w tempurze. Żona jednak po opierdzielaniu mnie za akwarium... nie powiedziała oczywiście wprost, ale chodziła dumna jak paw, kiedy dostała krewetkarium.

Zacznę standardowo - koszty:

Pominę natomiast porównanie do sklepów sieciowych - bo tam to za same żyjątka chcieli więcej niż tutaj za całość (krewetka red cherry za 19 PLN to rekord! - na olx od złotówki).

Nadmienię natomiast o przewagach nad "gotowcem" za 200-300.

Łowca okazji: zniżki na popularne smartfony Xiaomi i świetne gry w słusznej sprawie!

Pierwszy wpis z serii Łowca okazji pojawił się w czerwcu 2015 roku. To szmat czasu, a forma nadal niezmienna. Co najmniej raz w miesiącu publikuje zestawienie najciekawszych promocji w sklepie Gearbest i inne wyniuchane okazje. Mój cykl nie jest w stanie konkurować z serwisami promocyjnymi, ale może ktoś akurat znajdzie coś dla siebie.

Gearbest oferuje standardowe swoje zniżki w postaci kuponów.

Zaspokoić odwieczny głód energii. Test zasilacza NZXT E650

W kwestii zasilaczy ofertę NZXT stanowią trzy modele: E500, E650 i E850. Czy modularne jednostki od kalifornijskiej marki, wzbogacone o możliwość „cyfrowego monitoringu” zadowolą wymagających użytkowników?

NZXT konsekwentnie rozszerza swoją ofertę produktów o kolejne akcesoria i komponenty komputerowe. Wśród nich znajdziemy m.in. zasilacze teoretycznie skrojone pod kątem wymagających konsumentów. Swoją uwagę skupiłem na sześciuset pięćdziesięciowatowym modelu E650.

Allegro to jedno wielkie siedlisko podróbek, fałszerzy i krętaczy. Nie przeszkadza im to.

Rynek e-commerce zmienia się dynamicznie. Sklep internetowy może dziś otworzyć praktycznie każdy. Jednak wciąż centralnym punktem kraju, jeżeli chodzi o zakupy internetowe jest Allegro.

Z powodu działań, które miały na celu zlikwidowanie sprzedaży przez użytkowników indywidualnych na Allegro - pogorszenie warunków sprzedaży, żenująca usługa Allegro Lokalnie oraz nachalna promocja swoich sklepów internetowych - handel indywidualny na Allegro praktycznie umarł. Przeniósł się na OLX, czy to na Facebooka.

Nowe życie starego blaszaka

Jakiś czas temu wszedłem w posiadanie starego, zaniedbanego „blaszaka”. Jest to przeciętny przedstawiciel biurowych bojowników sprzed kilkunastu lat, którym niestraszna była wielogodzinna praca. Komputer zawitał pod moją strzechą strasząc zarówno swoim wyglądem, jak i zapachem. Ewidentnie swoje lata świetności miał już za sobą – o czym dobitnie świadczył jego stan – jednak postanowiłem dać mu szansę.