Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Memfis-Sakkara

Gdy wypełnił się program naszego zwiedzania na południu Egiptu, kolejnym etapem była podróż na północ. Nasze dotychczasowe kierunki podróży, licząc od początku, to: autokarem z Hurghady do Luksoru, statkiem hotelowym po Nilu z Luksoru do Asuanu, szosą do Abu Simbel i wodą po okolicach Asuanu – a na koniec pociągiem z Asuanu do Kairu, a konkretnie do stacji Giza. Ten ostatni etap miał ok. 900 km. Pociąg pokonał tę odległość w ok. 12 godzin. Z Asuanu wyruszyliśmy wieczorem, a Gizę osiągnęliśmy rankiem następnego dnia.

Dwa aparaty w Huawei P9 — lepsza jakość zdjęć

Parę słów o smartfonie Huawei P9.Telefon nie jest najnowszy, ale z tego co można zaobserwować w sklepach stacjonarnych czy w sieci na Allegro, Olx, Ceneo itp ciągle jest w sprzedaży i cieszy się sporym zainteresowaniem.

P9 jest jednym z smartfonów firmy Huawei z 2016 roku, więc można powiedzieć, że staroć. Nic bardziej mylnego, w moim odczuciu jest wystarczająco szybki w każdej sytuacji i działa pod kontrolą Android 7 z nakładką EMUI 5.0.1 (dostał aktualizację z Androida 6). Jako ciekawostkę napiszę iż wkrótce

Pierwsze co powinnieneś zrobić po uruchomieniu Gnome

Nie czuję potrzeby pisania bloga i nie uważam tego wpisu za taki. To dlaczego jednak na blogu. Łatwość pokazania odnośnika do tej strony ułatwia pomaganie na forum , a i nie bez znaczenia jest długość wpisu, który na forum był mało czytelny i rozbity na kilka odpowiedzi. Najchętniej wypisałbym same komendy do wykonania, tylko jaka z tego nauka dla nowego użytkownika Gnome, jak nie rozumie co robi. Te kilka porad powstało z potrzeby opisania czynności jakie powinniśmy zrobić po pierwszym uruchomieniu Gnome, głównie na Debianie (lub dystrybucjach z pakietami deb), ale nie tylko.

Prosta konstrukcja i przystępna cena to cechy udanej myszki dla graczy. Na warsztacie Logitech G603!

Na platformie blogowej opisywałem już chyba wszystkie rodzaje akcesoriów skierowanych dla graczy. Najczęstszymi urządzeniami które przychodzi mi opisywać są myszki komputerowe. Być może jest to spowodowane niską jakością takich urządzeń na rynku i wzrastającą agresją u zawodników, wyładowujących stres na tych biednych zwierzaczkach. 

Na dzień dzisiejszy przez mój warsztat przewinęło się wiele gryzoni spod strzechy Logitech, a mam na myśli modele:

Xiaomi Mi Purifier 2 — tani oczyszczacz powietrza ze smogu także w domu. Czy warto?

Jako, że jestem zwolennikiem telefonów Xiaomi nie mogłem sobie odmówić zakupu oczyszczacza tej firmy zwłaszcza, że po rozeznaniu rynku okazał się jednym z najlepszych pod względem ceny/jakość, specyfikacji i możliwości . Trochę ponad dwa tygodnie temu dostarczono mi oczyszczacz Xiaomi Mi Purifier 2, który zamówiłem z chińskiego sklepu około miesiąc temu. We wpisie tym postaram się przedstawić ten produkt i wykazać dlaczego uważam, że to był dobry zakup. 

Niby premiera coraz bliżej, jednak najnowsza kompilacja okazała się być zaskoczeniem – przedstawienie Windows 10 w testowej odsłonie o numerze 17093

Ostatnimi czasy pisałem, iż regularnie zmniejszająca się liczba nowości jest wynikiem zbliżającej się premiery Spring Creators Update (Redstone 4). Tym większym zaskoczeniem była dla mnie kompilacja 17093, która przeczy tamtej tezie. Może i nie powaliła mnie na kolana, niemniej, zaimplementowano w niej sporo nowych rzeczy – zarówno funkcjonalnych, jak i wizualnych.

Ilja Żytomirski — nieodżałowany współtwórca Diaspory

Ilja Żytomirski — był genialnym rosyjsko-amerykańskim programistą i przedsiębiorcą, który stał się powszechnie znany z bycia współzałożycielem sieci społecznościowej Diaspora. Żytomirski napisał również darmowe oprogramowanie Diaspory, będące „kołem napędowym” tego projektu. Diaspora jako open-source'owa alternatywa dla Facebooka — miała być pierwszym serwisem społecznościowym o którego sile decydują tylko użytkownicy. Niewątpliwie był to bardzo szczytny cel, ale ostatecznie nie wypalił.

Recenzja bajecznej gry RPG skąpanej w nostalgicznych 16 bitach. Tangledeep pokazuje, że lochy są głębokie

Gdy kilka miesięcy temu przeglądałem warte uwagi projekty na stronie do wspierania inicjatyw, natknąłem się na projekt Tangledeep. Zakładał on - po zebraniu odpowiedniej kwoty - stworzenie gry bazującej na systemie RPG, jednocześnie określającej gatunek świetnie znany graczom w czasach panowania na rynku konsoli SNES.

Koszmar Administratora: absurdalny Windows 95

Serwisowanie dzisiejszych systemów operacyjnych jest banalne. Pełne reinstalacje potrafią trwać 15 minut, a dostępność sterowników łączności w obrazach instalacyjnych i takie wynalazki, jak Windows Update w zasadzie likwidują potrzebę szperania po stronach producentów. Dziś wystarcza nam pendrive i godzina cierpliwości.

W temacie serwisowania systemów trudno wyznaczyć przełom, to dość nudna dziedzina, biegnąca raczej spokojnym, ewolucyjnym tokiem.