r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Błyskawiczne przelewy na telefon BLIKIEM dostępne dla klientów mBanku #prasówka

Strona główna Aktualności

O autorze

Klienci bankowości mobilnej mBanku mogą już dokonywać bezpośrednich przelewów na swoje numery telefonów w usłudze P2P za pośrednictwem systemu płatności mobilnych BLIK. To czwarty bank w Polsce, po Banku Millennium, ING Banku Śląskim i Banku Zachodnim WBK, w którym została wdrożona ta innowacyjna metoda przesyłania pieniędzy.

Korzystanie z P2P (ang. person-to-person) nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi autoryzacyjnych i jest bardzo proste. Każda osoba, która posiada BLIK-a w telefonie i chciałaby otrzymać na niego przelew musi najpierw powiązać numer swojego telefonu z rachunkiem w swojej aplikacji bankowości mobilnej. Osoba przesyłająca pieniądze, która też ma BLIK-a w telefonie, musi jedynie znać numer telefonu odbiorcy. Pieniądze docierają na konto w ciągu kilku sekund.

Usługa P2P w ramach BLIKA to ogromne ułatwienie dla wszystkich, którzy chcą natychmiastowo przesłać pieniądze i nie znają numeru rachunku bankowego odbiorcy. Tym bardziej cieszy nas wiadomość, że mBank, jeden z największych polskich banków, wprowadził tę usługę dla swoich Klientów. W niedługim czasie funkcjonalność ta zostanie wdrożona we wszystkich bankach włączonych do systemu - mówi Grzegorz Długosz, prezes Polskiego Standardu Płatności, spółki, która jest operatorem BLIK-a

Celem Polskiego Standardu Płatności jest upowszechnienie najwygodniejszej i najpopularniejszej wielokanałowej formy płatności. Z BLIK-a może korzystać obecnie ponad 1,6 mln użytkowników, a od uruchomienia systemu w lutym ubiegłego roku dokonano nim ponad 2,5 mln transakcji. BLIKIEM można płacić w ponad 130 tys. terminali płatniczych w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i lokalach usługowych, w większości sklepów internetowych za pośrednictwem większości polskich agentów rozliczeniowych i integratorów płatności, takich jak: eService, Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill, eCard, PayTel, czy First Data. Za pomocą BLIKA można także wypłacić w bezpieczny sposób gotówkę z większości, bo z około 14,5 tys. bankomatów (należą do nich między innymi bankomaty sieci Euronet,Planet Cash oraz PayTel).

r   e   k   l   a   m   a

Więcej informacji na temat nowego systemu płatności mobilnych BLIK można znaleźć na stronie BlikMobile.pl oraz na stronie Polskiego Standardu Płatności.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.