Bulk Crap Uninstaller 4.8

Strona główna Windows Narzędzia Odinstalowywanie programów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Bulk Crap Uninstaller to darmowe narzędzie służące do odinstalowywania programów znajdujących się na komputerze. Nie wymaga instalacji na dysku twardym – działa w wersji przenośnej.

Cechą charakterystyczną Bulk Crap Uninstaller jest możliwość usuwania wielu aplikacji jednocześnie przy minimalnym udziale użytkownika. Poza opcją standardowej dezinstalacji wybranych programów, narzędzie pozwala także na zlokalizowanie pozostałości po odinstalowanych aplikacjach, wykrywanie niepotrzebnych programów (w tym pochodzących z Windows Store), a nawet zamykanie działających aplikacji, z których obecnie nie korzystamy.

Pokaźna lista opcji zawartych w Bulk Crap Uninstaller może początkowo zniechęcić mniej doświadczonych odbiorców, więc należy dodać, że obsługa programu jest bardzo intuicyjna, więc mogą z niego skorzystać wszyscy użytkownicy. Bardziej obeznani właściciele komputerów mogą zainteresować się funkcją tworzenia własnych poleceń, które mogą być wykonywane przed lub po zakończeniu deinstalacji.

Bulk Crap Uninstaller oferuje funkcję zaawansowanego wyszukiwania programów, filtrowania aplikacji i pozwala na sortowanie zawartości znajdującej się na dysku twardym naszego peceta, co z pewnością ułatwi pracę w momencie, gdy dysponujemy wieloma programami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Bogdan_G   19 #8 06.08.2016 12:48

@pan Cezary (niezalogowany): Zrezygnowałem z crap bulka.
Sprawdziłem, że płatny total online i darmowy soft4boost any unistaller, na równym poziomie usuwają pozostałości w systemie i sprzątają rejestr.
Ktoś mógłby się przyczepić i udowodnić, że o! Cztery wpisy w rejestrze zostały!
Nawet nie chodzi o to, że w revo zostało sześć wpisów. Ale to wszystko trzeba poważnie, gdyż siłowe usunięcie pominiętych kluczy nawet odinstalowanego programu, grozi wysypką, albo inną chorobą systemu w szczególnych przypadkach.
Powiedzmy, że zostaliśmy zmuszeni przywrócić system, no i przywracają się programy, nawet te odinstalowane. Ale orznęliśmy wcześniej rejestr z wszystkich kluczy rejestru dotyczące tego odinstalowanego programu.
Problem jest w tym, że żaden program do odinstalowania nie ma dostępu do zawartości folderów chronionych, a więc do punktów przywracania, folderów ze sterownikami, cache dll i tam takie. Właśnie do nich odnoszą się niektóre wpisy rejestru, które inteligentny program pozostawia, by po przypadku przywracania systemu nie było uszkodzonej aplikacji.
Mądry użytkownik sam sprząta. Tworzy nowe punkty przywracania, usuwa stare. Wtedy śmiało używa się regseeker, albo i ccleaner usunie potem zbędne klucze.
Pozdrawiam Panie Cezary!

A jest taki program myuninstaller - wszystkie windowsy do 10. Opanować ten program, to można normalnie i nawet dokładnie odinstalowywać. Jest mały, ok 100KB. Pobiera się z dołu strony spolaszczenie i ciut wyżej program http://www.nirsoft.net/utils/myuninst.html
Po wypakowaniu zawartość folderu spolszczenia wkleja się do folderu programu. Po usunięciu zipów i folderu spolszczenia, mamy b.d narzędzie. Ale trzeba mieć podstawową wiedzę, że np odinstalowanie np frameworka 4.0 zaczyna się od odinstalowania clienta frameworka, potem programu. Pamiętać też trzeba, że takie integrujące się aplikacje z systemem odinstalowujemy normalnie, gdyż korzystają ze wspólnych bibliotek i siłowe odinstalowanie innym programem, czy zbyt dokładne, uszkadza system.

  #7 05.08.2016 20:31

@Bogdan_G: Biorąc pod uwagę programy dezinstalujące jakie do tej pory posiadałeś i Crap Bulka, to który z nich Twoim zdaniem jest najlepszy? Chodzi mi o pokazywanie wszystkich zainstalowanych w kompie programów jak i skuteczne usuwanie nie tylko instalatorów aplikacji ale i wszelkich pozostałości po odinstalowanych programach (np.wpisów i kluczy w rejestrze systemowym) czy też pustych folderów. Dzięki za odpowiedź !

Grandalf   7 #6 05.08.2016 12:30

@Bogdan_G: Mi przypadł do gustu Revo U i używam go od kilku ładnych lat. A BCU ściągnąłem dla sprawdzenia. Czy jest dobry? Się okaże.

Bogdan_G   19 #5 05.08.2016 11:50

@Grandalf: Sklep helper, czy tam jedno wskazanie na virus total, to dla mnie nie problem. Po prostu lubię, gdy soft nie odpytuje serwerów, portów. Albo jakaś to wersja deweloperska, bo narzędzie stricte, to nie jest. Testuję programy do dokładnego odinstalowania. Przykładowo - w wersji instalacyjnej Wise Program Uninstaller znalazłem plik szpiegujący, a skaner 9-lab wyrzucił go jako trojana. W wersji WPU portable nie ma tego pliku. Czyściutki.
Mam płatny Total uninstall, zsoft uninstaller, WPU, geek U, soft4boost any uninstaller, revo U i mam co porównywać. Sprawdzam w rejestrze, co jest i co po odinstalowaniu, jakie pozostałości w widocznych, chronionych, czy ukrytych folderach ustawień.

Grandalf   7 #4 05.08.2016 11:09

@Bogdan_G: Według VirusTotal i Reason Labs pliki są czyste. Poza tym program jest rozpowszechniany przez sourceforge.net i majorgeeks.com, więc raczej niepotrzebnie się go czepiasz.

Bogdan_G   19 #3 05.08.2016 10:05

@Grandalf: Jedno wskazanie malware, a poza tym SteamHelper.exe UpdateHelper.exe, StoreAppHelper.exe i tam takie...

Grandalf   7 #2 05.08.2016 07:41

@Bogdan_G: Nie próbowałem wersji instalacyjnej więc się nie wypowiem, ale można pobrać portable stąd https://sourceforge.net/projects/bulk-crap-uninstaller/files/v3.4.1/

Bogdan_G   19 #1 04.08.2016 19:49

Co to za dziwoląg? Oczywiście, że chce się zainstalować na komputerze. Można wybrać wersja przenośna i dalej, to błąd jak wielbłąd, czyli error. Powrót do instalowania wersji instalacyjnej, to też prowadzi do instalowania frameworka 3.5 i tam innych bzdur.
Anulować, nie zgodzić się na warunki, przerwać instalację.

Ktoś mocno nakłamał z tym programem!