CCleaner 5.38 dokładniej sprząta po Chromie i lepiej działa z Edgem

Strona główna Aktualności

O autorze

Poprzednia wersja CCleanera nauczyła się lepiej sprzątać po Firefoksie i Microsoft Edge, zaś wydana właśnie nowa wersja oznaczona numerem 5.38 bierze się za przeglądarkę Google Chrome, dorzucając niewielką nowość dla użytkowników Edge’a. Ponadto wprowadza jeszcze kilka małych usprawnień.

Dostępny jest już CCleaner w wersji 5.38 i jak podają twórcy, ma teraz działać stabilniej. Aktualizacja dodaje funkcję czyszczenia dodatkowych śledzących ciasteczek z witryn, które zapisywane są przez Google Chrome. Z kolei podczas czyszczenia ostatniej sesji w Microsoft Edge, CCleaner nie usunie już kart zapisanych na później.

Plikami cookie trzymanymi przez Chrome można zarządzać z poziomu wbudowanego Menedżera Cookie. Nie jest już czyszczona lista plików, które czekają na zmianę nazwy (PFRO.log), naprawiono błąd uniemożliwiający otwarcie CCleanera w niektórych przypadkach na Windows XP oraz naprawiony został rzadki błąd, który sprawiał, że program w krótkim czasie wielokrotnie sprawdzał dostępność aktualizacji.

Podczas wprowadzania kolejnych nowości i zmian dla twórców ważny jest głos użytkowników. W związku z tym zachęcają do korzystania z oficjalnego forum i podsyłania sugestii, które pomogą w dalszym rozwoju programu.

Najnowszą wersję CCleaner znajdzie już w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
s