Ccleaner wyczyści pozostałości po przeglądarce Microsoft Edge

Ccleaner wyczyści pozostałości po przeglądarce Microsoft Edge
Redakcja

28.05.2015 12:51, aktual.: 28.05.2015 22:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularna aplikacja do oczyszczania systemu Windows ze śmieci, CCleaner, właśnie doczekała się wersji wspierającej najnowszą przeglądarkę Microsoftu. Dzięki niej możemy już wyczyścić dane tymczasowe nie tylko Chrome czy Firefoksa, ale również Edge. Funkcja będzie przydatna przede wszystkim dla osób, które chcą usunąć dane tymczasowe i historię przeglądania.

Zapewne wielu z czytelników naszego portalu korzysta z CCleanera na co dzień – nic w tym dziwnego, aplikacja pozwala na oczyszczenie systemu ze śmieci na dysku, a także błędnych wpisów w rejestrze. Zapewnia przy tym wysokie bezpieczeństwo, bo usuwa jedynie te dane, co do których nie ma żadnych wątpliwości. Najnowsza wersja wspiera już przeglądarkę Microsoft Edge, umożliwia usuwanie jej pamięci podręcznej, historii przeglądania, ciasteczek, historii pobieranych plików, a także adresów wpisywanych w pasku nawigacyjnym – na razie więcej usuwać się nie da, nowa przeglądarka korporacji nie jest jeszcze wyposażona we wszystkie funkcje.

Obraz

Oprócz tego producent programu ulepszył czyszczenie sesji w Firefoksie i historii pobieranych plików w Google Chrome. Nie zabrakło poprawek znalezionych błędów, niewielkich zmian w interfejsie, a także zaktualizowanych plików tłumaczeń. Piriform deklaruje ponadto, że teraz obsługa programu przy pomocy klawiatury powinna być łatwiejsza. Oprócz przeglądarek program czyści dane tymczasowe z np. pakietów biurowych, Javy, Flasha, dzienników systemowych, sklepu Windows czy mechanizmu Prefetch. Znajdziemy tu menadżer autostartu, wyszukiwarkę duplikatów, opcję trwałego wymazywania danych z dysku, a także menu do zarządzania dodatkami w przeglądarkach i menu kontekstowym. Przypominamy o tym, że aplikacja nie usuwa pozostałości po aktualizacji systemów Windows. Aby je usunąć, należy skorzystać z systemowego mechanizmu oczyszczania dysku, który uwzględnia tymczasowe dane po wcześniej zainstalowanych paczkach z usługi Windows Update.

Najnowszą wersję CCleanera znajdziecie już w bazie aplikacji naszego serwisu. Jest to aplikacja darmowa przeznaczona do zastosowań niekomercyjnych, wyposażona w czytelny interfejs dostępny w języku polskim. Jeżeli jej podstawowe możliwości skanowania Wam nie wystarczają, zapraszamy do pobrania CCEnhancera – dodatku, który znacznie poszerza listy CCleanera i pozwala mu usuwać śmieci po większej liczbie programów, niż w przypadku standardowej instalacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)