CCleaner Free 10.14.451

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CCleaner to znane i cenione narzędzie do usuwania zbędnych plików i śladów korzystania z różnych programów z systemu. Program pozwala posprzątać po przeglądarkach, edytorach, odtwarzaczach, historię ostatnich plików i programów, a także usunie zapisane logi systemowe. CCleaner potrafi także usuwać programy razem z pozostawionymi przez nie plikami i wykonywać podstawowe zadania związane z utrzymywaniem systemu w dobrym stanie.

CCleaner na systemie OS X potrafi odnaleźć i usunąć historię przeglądania i pobierania Safari, razem z pamięcią podręczną i ciasteczkami, śmieci, ostatnio otwierane dokumenty, ostatnio uruchamiane aplikacje, ostatnie serwery, logi systemowe, pamięć podręczną fontów, pliki pobrane przez użytkownika, ustawienia Dashboardu, historię szybkiego przeglądania plików, narzędzia dyskowego i nieużywane pliki języków.

Ponadto CCleaner potrafi odnaleźć pliki pozostawione przez zainstalowane przez użytkownika aplikacje, w tym oczywiście przeglądarki, odtwarzacze, komunikatory i wszelkie inne programy, które zachowują historię działań. Dla wielu z nich można wybrać, jakie informacje zostaną usunięte. Po odnalezieniu plików otrzymamy informacje o ich liczbie, zajmowanym miejscu i możemy je usunąć.

Ponadto CCleaner pozwala usuwać programy razem z pozostawianymi przez nie plikami, daje możliwość wyboru, jakie programy mają być uruchamiane razem z systemem, daje możliwość uruchomienia analizy i naprawiania uprawnień na wybranym dysku (znajdziemy ją również w Narzędziu dyskowym) i nadpisywania wolnej przestrzeni zerami, by nie było możliwe odczytywanie z nich usuniętych już danych (dla dysków talerzowych).

W ustawieniach programu zyskamy także dostęp do niektórych ukrytych ustawień systemu OS X: można włączyć bezpieczne usuwanie plików z kosza, zarządzać ciasteczkami i wybrać języki, które mają zostać w systemie.

CCleaner Professional kosztuje niecałe 100 złotych. Ta wersja programu daje większe możliwości, łącznie z automatycznym czyszczeniem danych i monitorowaniem programów na bieżąco. Można z niej korzystać w celach komercyjnych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
kidddi   9 #3 03.03.2018 20:54

@MarekVite (niezalogowany): to co ty masz za pc.U mnie skanuja pc 20 sekund ...

  #2 02.11.2015 20:26

@MarekVite (niezalogowany): Zauważyłeś, że to dział programów na system (Apple) OS X?

  #1 22.10.2015 03:13

UWAGA; program przy starcie systemu przeszukuje komputer przez około 5 min. Obciąża CPU do 98 % !!!. Nie używać czyszczenia rejestru Win 8 i 10. Niszczy powiązania przy nietypowym sprzęcie. Karty Audio Dolby 5.1 lub 7.1. Karty z dopalaczami przerywają przy pełnym obciążeniu. Dotyczy to Lap-Top najnowszej generacji. Czyszczenie ze śmieci sieciowych jest OK. Zalecam zablokować wszelkie programy czyszczące, przy starcie systemu.