Camtasia Studio 5.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma TechSmith Corporation wydała kolejną wersję aplikacji Camtasia Studio za pośrednictwem której można tworzyć wszelkiego rodzaju prezentacje i demonstracje szkoleniowe.

Camtasia Studio umożliwia przechwytywanie zawartości tego, co dzieje się na pulpicie komputera (lub jego części) wraz z głosem lektora do pliku video. Przechwycony materiał możemy następnie dowolnie edytować, wzbogacać podpowiedzi w tzw. dymkach lub dodawać informacje tekstowe. Tak przygotowany materiał może być z łatwością opublikowany w wielu formatach: AVI, Macromedia Flash (SWF), Macromedia Flash Video (FLV), Windows Media (WMV), QuickTime (MOV), RealMedia (RM), Animated GIF, a także w postaci pliku wykonywalnego (EXE).

W wersji 5.0 znaleźć można wiele usprawnień i kilka nowych opcji. Z tych ciekawszych wymienić należy funkcję SmartFocus, która pozwala na nagrywanie obrazu w obrębie, którego występuje jakieś działanie. Autorzy zadbali również o blogerów, którzy mają teraz możliwość wysyłania gotowych prezentacji na swoje serwery bezpośrednio z poziomu aplikacji Camtasia Studio. Poza tym od wersji 5.0 możliwa jest edycja projektów przy 30 klatkach na sekundę. Pełna lista zmian dostępna jest na stronie producenta.

Najnowszą wersję aplikacji Camtasia Studio 5.0.0 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Multimedia -> Tworzenie prezentacji i demonstracji

© dobreprogramy

Komentarze