Capture One Pro Capture One Pro 21

Strona główna Mac Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz program

Capture One Pro to profesjonalny program do konwersji RAW-ów z aparatów fotograficznych i przygotowywania zdjeć do publikacji. Przy tworzeniu programu pracowali zawodowi fotograficy i może on pochwalić się wysoką jakością eksportowanych zdjęć, gotowych do druku bądź prezentacji w Sieci.

Capture One Pro nie jest programem trudnym. Narzędzia do sterowania barwami są intuicyjne, a przy tym bardzo precyzyjne i zadowolą wymagających fotografów. Program ma możliwość sterowania kontrastem lokalnym tak, by wydobyć szczegóły bez zaburzania równowagi między światłami i cieniami. Nie zabrakło krzywych i świetnych algorytmów zmiany jasności i kontrastu. Praca ze zdjęciami może do odwzorowania barw wykorzystywać profil kolorów danego aparatu, a do wyświetlania może pracować w przestrzeniach RGB lub CMYK.

Miejscowe zmiany można wprowadzać korzystając z maskowania, przy czym można maskę utworzyć malując lub dobierając zakres barw. W ten sposób można zarówno manipulować kolorem, jak i symulować głębię ostrości. W Capture One Pro można poprawić zniekształcenia charakterystyczne dla konkretnych obiektywów na podstawie ich indywidualnych profili.

Capture One Pro sprawdzi się też przy zarządzaniu dużą biblioteką zdjęć i pozwala automatyzować wiele zadań związanych z importem materiału i eksportem zdjęć do publikacji. Zdjęciom można przypisywać słowa kluczowe i tworzyć biblioteki słów, które pomogą poruszać się po kolekcji zdjeć. Ponadto program może łączyć się z aparatami Canona, Nikona, Sony, Leaf i Phase One by dostarczyć podgląd z aparatu na żywo i od razu importować zdjęcia.

Wersja próbna programu działa przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!