r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Capture One Pro 11

Strona główna Mac Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć

Capture One Pro to profesjonalny program do konwersji RAW-ów z aparatów fotograficznych i przygotowywania zdjeć do publikacji. Przy tworzeniu programu pracowali zawodowi fotograficy i może on pochwalić się wysoką jakością eksportowanych zdjęć, gotowych do druku bądź prezentacji w Sieci.

Galeria programu

Capture One Pro nie jest programem trudnym. Narzędzia do sterowania barwami są intuicyjne, a przy tym bardzo precyzyjne i zadowolą wymagających fotografów. Program ma możliwość sterowania kontrastem lokalnym tak, by wydobyć szczegóły bez zaburzania równowagi między światłami i cieniami. Nie zabrakło krzywych i świetnych algorytmów zmiany jasności i kontrastu. Praca ze zdjęciami może do odwzorowania barw wykorzystywać profil kolorów danego aparatu, a do wyświetlania może pracować w przestrzeniach RGB lub CMYK.

Miejscowe zmiany można wprowadzać korzystając z maskowania, przy czym można maskę utworzyć malując lub dobierając zakres barw. W ten sposób można zarówno manipulować kolorem, jak i symulować głębię ostrości. W Capture One Pro można poprawić zniekształcenia charakterystyczne dla konkretnych obiektywów na podstawie ich indywidualnych profili.

Capture One Pro sprawdzi się też przy zarządzaniu dużą biblioteką zdjęć i pozwala automatyzować wiele zadań związanych z importem materiału i eksportem zdjęć do publikacji. Zdjęciom można przypisywać słowa kluczowe i tworzyć biblioteki słów, które pomogą poruszać się po kolekcji zdjeć. Ponadto program może łączyć się z aparatami Canona, Nikona, Sony, Leaf i Phase One by dostarczyć podgląd z aparatu na żywo i od razu importować zdjęcia.

Wersja próbna programu działa przez 30 dni.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Capture One Pro 10 to 3-stopniowe wyostrzanie i szybsze przygotowanie zdjęć do publikacji

5
OPROGRAMOWANIE 05.12.2016 | Anna Rymsza

Jeśli Lightroom lub DxO Optics Pro mają w Waszych oczach jakieś braki, polecam przetestować najnowszą wersję Capture One Pro firmy Phase One. To świetny, profesjonalny program do wywoływania zdjęć, pozwalający pracować szybko i wygodnie, a zarazem bardzo precyzyjnie. Wydana właśnie wersja 10 wprowadza sporo usprawnień w dziedzinie wyostrzania zdjęć, przygotowania zdjęć do druku, a także zapewnia szybkie przeglądanie ogromnych plików. Capture One Pro 10 może zaskoczyć szybkością działania. W porównaniu do poprzedniej wersji, a także do wielu konkurentów, program działa błyskawicznie, a…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.