Chcesz mieć Glass w Windows 8/8.1? Pomoże w tym UXTheme Multi-Patcher 10.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Dla wielu użytkowników systemów Microsoftu domyślna skórka dla trybu desktopowego w Windows 8 jest wyraźną regresją względem tego, co domyślnie oferowało Windows 7. Dla nich właśnie ciekawym sposobem na pozbycie się płaskiej, topornej nieco skórki z „ósemki” jest zastosowanie narzędzia UXTheme Multi-Patcher. Pojawiła się właśnie jego wersja 10.0.

Odkąd pojawiło się Windows XP, systemy z Redmond zyskały ogromną liczbę wizualnych stylów, projektowanych przez doświadczonych designerów, nierzadko znacznie zdolniejszych niż ci, którzy pracują w Microsofcie. Niestety używanie tych niezależnych skórek w standardowych instalacjach Windows nie jest możliwe, wskutek zabezpieczenia – testu certyfikatu – w bibliotece uxtheme.dll.

UXTheme Multi-Patcher rozwiązuje ten problem, usuwając zabezpieczenie i umożliwiając instalowanie niezależnych tematów graficznych. Najnowsza wersja 10.0 likwiduje błąd z uprawnieniami, powodujący wyświetlenie czarnego ekranu, ale przede wszystkim wprowadza obsługę Aero Glass do Windows 8 i 8.1. Możecie więc w nowych wersjach „okienek” wykorzystać teraz te skórki w formacie msstyle, które obsługują przezroczystości.

Miłym akcentem ze strony twórców UXTheme Multi-Patchera jest utrzymanie wsparcia dla systemu, który przez Microsoft został już porzucony. Narzędzie działa bowiem na Windows XP (w tym edycji 64-bit). Choć na liście nie znalazł się Windows 8.1 Update 1, to po zainstalowaniu go na tak zaktualizowanej wersji 8.1 nie mieliśmy w redakcji problemów.

UXTheme Multi-Patcher w najnowszej wersji pobrać możecie ze strony projektu.

© dobreprogramy
s