Android 8.1 Oreo pomoże w wyborze publicznej sieci Wi‑Fi

Android 8.1 Oreo pomoże w wyborze publicznej sieci Wi-Fi

12.12.2017 09:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android 8.1 jest już dostępny, choć oczywiście dla nielicznych. Google wśród nowości umieściło funkcję, która spodoba się przede wszystkim osobom często korzystającym z różnych, publicznych sieci Wi-Fi. Dzięki etykietom informującym o szybkości konkretnej sieci, wybór tej najlepszej stanie się znacznie prostszy.

W publicznym miejscu, skupiającym wiele sklepów czy restauracji, często dostępnych jest kilka sieci Wi-Fi. Różnią się one nie tylko nazwą, ale również oferowaną wydajnością. Wybór tej najlepszej sprowadza się często do przetestowania kilku dostępnych. Proces ten zabiera tylko niepotrzebnie czas i najwidoczniej zauważył to także Google.

Jak informuje Android Police, użytkownicy Androida 8.1 Oreo podczas wyszukiwania dostępnych sieci Wi-Fi, zobaczą etykiety przy otwartych, publicznych sieciach. Przy nazwach pojawia się informacja o prędkości: Slow (0-1 Mb/s), OK (1-5 Mb/s), Fast (5-20 Mb/s) i Very Fast (20 Mb/s i więcej). Na liście podane są wyłącznie tekstowe etykiety, bez informacji o przybliżonych prędkości.

źródło: Android Police
źródło: Android Police

Nowa funkcja jest domyślnie aktywna. Jeśli jednak z pewnych powodów użytkownik nie chce z niej korzystać, to w ustawieniach dostępna jest opcja wyłączenia. Google dodaje, że funkcja jest obecnie w fazie wdrażania. Wciąż nie jest dostępna dla wszystkich, ale zmieni się to w ciągu najbliższych tygodni – oczywiście jeśli posiadamy zainstalowanego Androida 8.1 Oreo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)