Android 8.1 Oreo pomoże w wyborze publicznej sieci Wi-Fi

Android 8.1 Oreo pomoże w wyborze publicznej sieci Wi-Fi

Android 8.1 Oreo pomoże w wyborze publicznej sieci Wi-Fi
12.12.2017 09:13

Android 8.1 jest już dostępny, choć oczywiście dla nielicznych. Google wśród nowości umieściło funkcję, która spodoba się przede wszystkim osobom często korzystającym z różnych, publicznych sieci Wi-Fi. Dzięki etykietom informującym o szybkości konkretnej sieci, wybór tej najlepszej stanie się znacznie prostszy.

W publicznym miejscu, skupiającym wiele sklepów czy restauracji, często dostępnych jest kilka sieci Wi-Fi. Różnią się one nie tylko nazwą, ale również oferowaną wydajnością. Wybór tej najlepszej sprowadza się często do przetestowania kilku dostępnych. Proces ten zabiera tylko niepotrzebnie czas i najwidoczniej zauważył to także Google.

Jak informuje Android Police, użytkownicy Androida 8.1 Oreo podczas wyszukiwania dostępnych sieci Wi-Fi, zobaczą etykiety przy otwartych, publicznych sieciach. Przy nazwach pojawia się informacja o prędkości: Slow (0-1 Mb/s), OK (1-5 Mb/s), Fast (5-20 Mb/s) i Very Fast (20 Mb/s i więcej). Na liście podane są wyłącznie tekstowe etykiety, bez informacji o przybliżonych prędkości.

źródło: Android Police
źródło: Android Police

Nowa funkcja jest domyślnie aktywna. Jeśli jednak z pewnych powodów użytkownik nie chce z niej korzystać, to w ustawieniach dostępna jest opcja wyłączenia. Google dodaje, że funkcja jest obecnie w fazie wdrażania. Wciąż nie jest dostępna dla wszystkich, ale zmieni się to w ciągu najbliższych tygodni – oczywiście jeśli posiadamy zainstalowanego Androida 8.1 Oreo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)