r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chiny prześcignęły USA w liczbie internautów

Strona główna Aktualności

Można było oczekiwać, że prędzej czy później Chiny będą mogły się pochwalić większą liczbą internautów niż Stany Zjednoczone. Ten moment właśnie nadszedł. Z najnowszego raportu China Internet Network Information Center wynika, że w Chinach z Internetu korzysta już 253 miliony ludzi. W USA jest ich "tylko" 223 miliony.

Liczby nie kłamią, ale jak wiadomo, statystyki nie zawsze trafnie oddają rzeczywistość. Tak jest także w tym przypadku - trzeba bowiem pamiętać, że w Chinach jest aż 1,3 miliarda ludzi, a w Stanach Zjednoczonych ponad cztery razy mniej - zaledwie 301 milionów. Jeśli więc zamienić bezwzględną liczbę internautów na procenty, bez zaskoczenia można stwierdzić, że Chinom jeszcze sporo do poziomu USA brakuje - 253 miliony odpowiada bowiem 19% populacji, podczas gdy w USA wskaźnik ten wynosi prawie 75%.

Stany Zjednoczone są oczywiście krajem ze światowej czołówki pod względem liczby internautów. Średnia światowa to niestety wciąż 21%, niewiele więcej niż w Chinach. Można jednak przewidywać, że rynek internetowy w Chinach będzie się rozwijał teraz coraz szybciej. Tylko w ostatnim roku przybyło tam aż 56% internautów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.