Chiny prześcignęły USA w liczbie internautów

Strona główna Aktualności

O autorze

Można było oczekiwać, że prędzej czy później Chiny będą mogły się pochwalić większą liczbą internautów niż Stany Zjednoczone. Ten moment właśnie nadszedł. Z najnowszego raportu China Internet Network Information Center wynika, że w Chinach z Internetu korzysta już 253 miliony ludzi. W USA jest ich "tylko" 223 miliony.

Liczby nie kłamią, ale jak wiadomo, statystyki nie zawsze trafnie oddają rzeczywistość. Tak jest także w tym przypadku - trzeba bowiem pamiętać, że w Chinach jest aż 1,3 miliarda ludzi, a w Stanach Zjednoczonych ponad cztery razy mniej - zaledwie 301 milionów. Jeśli więc zamienić bezwzględną liczbę internautów na procenty, bez zaskoczenia można stwierdzić, że Chinom jeszcze sporo do poziomu USA brakuje - 253 miliony odpowiada bowiem 19% populacji, podczas gdy w USA wskaźnik ten wynosi prawie 75%.

Stany Zjednoczone są oczywiście krajem ze światowej czołówki pod względem liczby internautów. Średnia światowa to niestety wciąż 21%, niewiele więcej niż w Chinach. Można jednak przewidywać, że rynek internetowy w Chinach będzie się rozwijał teraz coraz szybciej. Tylko w ostatnim roku przybyło tam aż 56% internautów.

© dobreprogramy