r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chrome Frame dla Internet Explorera bez trybu administratora

Strona główna Aktualności

O autorze

Google podczas konferencji I/O 2011 ogłosił, że dodatek Chrome Frame dla Internet Explorera nie będzie wymagać podczas instalacji korzystania z trybu administratora.

Chrome Frame to dodatek dla przeglądarki IE, który implementuje silnik wykorzystywany w przeglądarce Chrome. Powodem jego wprowadzenia była chęć naprawienia problemów związanych między innymi z obsługą standardów internetowych. Google wprowadził więc dla przeglądarki Microsoftu silnik WebKit, wykorzystywany w Chrome. Dzięki takiemu rozwiązaniu IE mógł przejść test Acid3 z wynikiem 100/100. Alex Russell z Google’a poinformował podczas I/O, że nowa wersja Chrome Frame dostępna jest już w kanale deweloperskim. Wkrótce dodatek dla IE będą mogli instalować zwykli użytkownicy - bez konieczności uruchamiania trybu administratora.

Konieczność instalacji dodatku w trybie administratora była jak dotąd jedną z największych bolączek Chrome Frame. Problem dotyczył przede wszystkim użytkowników korzystających z IE w firmach czy szkołach, gdzie komputery podłączone są do lokalnej, zarządzanej odgórnie sieci. Nad zmianami w swoim dodatku Google pracował od kilku ostatnich miesięcy. Nowości w rozszerzeniu dla IE zapewne nie przypadną do gustu Microsoftowi, który praktycznie od powstania krytykował ideę Chrome Frame.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.