Chrome: beta dla Maków w grudniu, ale bez wielu funkcji

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Google do końca roku wyda pierwszą wersję beta przeglądarki internetowej Chrome dedykowaną systemom Mac OS X, ale kosztem wielu wartościowych funkcji.

Jak informuje TechCrunch, twórcy zrezygnowali z udostępniania w pierwszej becie szeregu funkcji, które zostały przeniesione do drugiego wydania testowego - wszystko po to, by Chrome dla Maków mogło ujrzeć światło dzienne przed 1 stycznia 2010 roku. I tak posiadacze komputerów z logo nadgryzionego jabłka nie dostaną w pierwszym wydaniu beta Menedżera Zakładek, trybu "App Mode", Menedżera Procesów, synchronizacji ulubionych, obsługi wielodotykowych gestów, pełnej obsługi rozszerzeń, natywnego wsparcia 64-bitowych procesorów oraz trybu pełnoekranowego.

Na nieszczęście dla Google, konieczność dotrzymania termów sprawiła, że Chrome dla Maków nijak nie przypomina swojego odpowiednika dedykowanego systemom Windows. Wydanie w tym roku okrojonej do granic możliwości wersji beta jest więc zabiegiem czysto marketingowym, gdyż dopiero kolejne wersja testowa pozwoli właścicielom Maków cieszyć się większością funkcji charakterystycznych dla przeglądarki Google Chrome.

© dobreprogramy